Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia szachowe .

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice poszukują ciekawych i wszechstronnie rozwijających zajęć dodatkowych dla swoich pociech. Każdy z nas – rodziców, chce wspomóc swoje dziecko w rozwoju tak, aby w życiu codziennym, w szkole czy poza nią radziło sobie jak najlepiej. Spośród wielu propozycji zajęć dodatkowych warto zapoznać się z ofertą Akademii Szachowej. Dlaczego właśnie szachy? Co powoduje, że nauka gry w szachy jest dobrym wyborem dla dziecka? Czy każde dziecko może nauczyć się grać?

Otóż, nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Szachy uczą logicznego i abstrakcyjnego myślenia, ćwiczą umiejętność ponoszenia konsekwencji własnych decyzji. Pozwalają na wydłużanie czasu koncentracji i skupienia u dziecka. Są także doskonałą okazją do poznania smaku zwycięstwa oraz radzenia sobie z porażkami. Jak mówi Magdalena Sobocińska – instruktor Akademii, dzieci grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim zabawę. Nie zdają sobie sprawy, że bawiąc się ćwiczą swój umysł, doskonalą pamięć i rozwijają kreatywność. Każdy znajdzie coś dla siebie. W swojej pracy w Akademii wykwalifikowani instruktorzy szachowi Polskiego Związku Szachowego uczą nie tylko zasad i tajników gry. Kładą też nacisk na kształcenie kompetencji i umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Już sto lat temu Paul Morphy wypowiedział znane słowa: „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”. Ponadto rozpoczęcie przygody z szachami jest szansą na znalezienie wartościowego hobby i sportową rywalizację w duchu fair play.

W Akademii przygodę z szachami rozpoczynają już 4-latki, które stopniowo poznają elementy gry w szachy. Nauka dzieci w wieku przedszkolnym odbywa się głównie poprzez zabawę. Starsze dzieci i młodzież podczas zajęć zgłębia tajniki królewskiej gry, osiągając coraz wyższe poziomy wtajemniczenia szachowego. Adepci szachów podczas spotkań rozwiązują zadania, łamigłówki i zagadki szachowe, analizują sytuację na szachownicy czy partie mistrzów oraz oczywiście rozgrywają pojedynki treningowe miedzy sobą. Zajęcia są różnorodne, dopasowane do wieku i możliwości dzieci z wykorzystaniem różnych pomocy dydaktycznych i nowoczesnych technologii. Nauka prowadzona jest w niewielkich grupach, tak aby możliwe było indywidualne podejście do każdego dziecka. Dzieci uczęszczają na zajęcia z podziałem na grupy: początkująca, średnia, zaawansowana oraz mistrzowska. Pierwsze grupy rozpoczynają zajęcia już we wrześniu!

Jednak Akademia Szachowa to nie tylko zajęcia szachowe. Nauka królewskiej gry i wszelkie płynące z niej korzyści to również udział w turniejach i imprezach szachowych. Wszyscy podopieczni mają możliwość uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. Bowiem instruktorzy to także sędziowie szachowi, będący animatorami oraz współorganizatorami turniejów szachowych na terenie Łomży oraz województw: podlaskiego i mazowieckiego. Ponadto najwytrwalsi podopieczni Akademii rokrocznie uczestniczą w turniejach rangi wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Warto też dodać, że pod skrzydłami trenerów Akademii rozpoczęło swoją przygodę wielu czołowych szachistów Polski – osiągając najwyższy tytuł szachowy - arcymistrza.

Po więcej informacji o zajęciach szachowych, które rozpoczynają się już niebawem, warto zajrzeć na facebookową stronę: AkademiaSzachowaSobocinscy.
Trenerzy Akademii chętnie odpowiedzą też na wszelkie pytania telefonicznie pod numerem 692 448 296.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę