Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ponad 120 osób wyruszyło w pielgrzymce z Zambrowa do Hodyszewa

Ponad 120 osób wyruszyło w piątek (23.08) w pielgrzymce z Zambrowa do Hodyszewa. Do Matki Bożej Pojednania pątnicy idą już po raz 34.

 Jej pomysł narodził się w 1986 r., kiedy to po raz pierwszy taką trasę przeszli Marek Rutkowski (trzy lata później został posłem na Sejm RP) i Lech Feszler (późniejszy senator) z synem Mariuszem. Intencją tej pierwszej wyprawy działaczy "Solidarności" było uczczenie koronacji obrazu Matki Boskiej Hodyszewskiej i podziękowanie za Porozumienia Sierpniowe z 1980 r. Przez kolejnych prawie dziesięć lat kontynuowano zwyczaj pielgrzymek niewielkiej grupy przyjaciół i znajomych, a dopiero w połowie lat 90., w ostatni weekend sierpnia, stał się terminem powszechnej pielgrzymki dla wszystkich chętnych. Idą w intencjach patriotycznych - tak jak jej inicjatorzy - ale także własnych, osobistych.

Pątnicy przejdą około 50 km 
Ze względu na to, że to jedna z krótszych pielgrzymek, bo przez dwa dni jej uczestnicy pokonują ok. 50 km., chętnie biorą w niej udział osoby starsze, ale także i liczne grupy młodzieży.
- Dla tych ostatnich, poza modlitwą i zawieraniem nowych znajomości, ważne jest także to, że na dwa dni odrywają się od internetu i komputerów - zauważył bp Janusz Stepnowski, który odprowadzał w piątek (23.08) zambrowskich pielgrzymów.
Do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie dotrą w niedzielę (25.08) na mszę odprawioną specjalnie dla nich o godz. 16:00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę