Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Szkolny kalendarz 2019/2020

Do końca wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale znany jest już kalendarz nowego roku szkolnego 2019/2020. W całym kraju rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi w poniedziałek 2. września 2019 r., a ferie zimowe w województwie podlaskim wyznaczono od 20 stycznia do 2 lutego 2020 r.

Po rozpoczęciu zajęć w szkołach 2 września, jeśli związki zawodowe nauczycieli nie zorganizują strajków, nauka będzie odbywała się normalnie od poniedziałku do piątku przez kolejnych sześc tygodni. 
W poniedziałek  14 października wypada Dzień Nauczyciela. To w szkołach dzień wolny od zajęć dydaktycznych. 

Kolejne dodatkowe dni wolne będą w piątek 1 listopada - Wszystkich Świętych i w poniedziałek 11  listopada - Narodowe Święto Niepodległości. 

Zimowa przerwa świąteczna związana z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem będzie trwała nawet ponad dwa tygodnie. Zacznie się w sobotę 21 grudnia, wigilia jest tradycyjnie 24 grudnia, czyli we wtorek. W szkołach wolne jest do wtorku 31 grudnia 2019 r., ale ustawowo wolnym dniem od pracy jest 1 stycznia. Do szkoły będzie można wrócić najwcześniej w czwartek 2 stycznia, ale.... jak ktoś nie musi, lub może wziąć urlop lub zwolnienie na dwa dni, do pracy wróci dopiero we wtorek, 7 stycznia, bo w poniedziałek też jest wolny ze względu na Trzech Króli. 

Ferie zimowe w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim wyznaczono od 20 stycznia do  2 lutego 2020 r. 

W marcu nie ma żadnych dodatkowych dni wolnych.

W kwietniu tak i to sporo. Wiosenna przerwa świąteczna od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia 2020 r. Później w podstawówkach będzie wolne w związku z egzaminem ósmoklasisty. Ten rozpocznie się we wtorek 21 kwietnia 2020 r. od egzaminu z języka polskiego, w środę 22 kwietnia będzie egzamin z matematyki, a w czwartek 23 kwietnia egzamin z języka obcego.
W kwietniu jest także zakończenie zajęć w klasach maturalnych - 24 kwietnia 2020 r. 

Majowy długi weekend w 2020 roku nie będzie zbyt długi. 1 maja wypada w piątek, 3 maja w niedzielę.   

W poniedziałek 4 maja zaczyna się maraton maturalny: 4 maja - język polski (pp), 5 maja - matematyka (pp), 6 maja - język angielski (pp), 7 maja - matematyka (pr), 8 maja - biologia (pp i pr), 11 maja - chemia (pp i pr), 12 maja - język niemiecki (pp), 13 maja - geografia (pp i pr)... 

Przedsmakiem wakacji może być długi weekend w połowie czerwca. Boże Ciało w przyszłym roku będzie 11 czerwca (w czwartek)

W kalendarzu na rok szkolny zaznaczony jest także termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty - to 19 czerwca 2020 r.

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych będzie w piątek 26 czerwca 2020 r. a później wakacje do...  31 sierpnia 2020 r (to poniedziałek). 

Rok szkolny 2020/2021 zacznie się więc we wtorek 1 września 2020 r. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę