Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Oferty trochę tańsze, ale nadal ponad kwotę miast

Główne zdjęcie
Stara sala gimnastyczna SP 2

Trzy firmy złożyły oferty w drugim przetargu na budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Oferty są trochę niższe niż w pierwszym przetargu, ale najtańsza jest jeszcze o około 800 tysięcy droższa niż kwota jaką na realizację zadnia chcą przeznaczyć władze miasta czyli 6 milionów złotych.

Plan budowy nowej sali gimnastycznej i boiska zewnętrznego przy SP 2
Plan budowy nowej sali gimnastycznej i boiska zewnętrznego przy SP 2
Plan rozmieszczenia boisk w nowej sali gimnastycznej SP 2
Plan rozmieszczenia boisk w nowej sali gimnastycznej SP 2

Nowa sala gimnastyczna SP 2 w Łomży ma stanąć w miejscu obcej sali, która ze względu na fatalny stan techniczny już blisko 10 lat temu został wyłączona z użytkowania. Będzie znacznie większa od dotychczasowej - ma mieć ponad 1,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajdzie się duże boisko do piłki ręcznej o wymiarach 18 na 28 metrów, oraz wyrysowane na tej powierzchni boiska do koszykówki i siatkówki. W budynku nowej sali mają być również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze.  Zgodnie z planem władz nowa sala miała być oddana do użytku jesienią 2020 roku. Na jej budowę Ministerstwo Sportu i Turystyki zadeklarowało chęć przekazania miastu niespełna 2,5 mln zł. 
Władze miasta inwestycję chcą zrealizować za 6 mln zł. Taką kwotę podawano w pierwszym przetargu i ona został powtórzona także w drugim. Niestety oferty były i nadal są droższe, przy czym wycena firm nieco spadła. O ile w pierwszym przetargu najtańsza oferta przekraczała miejski budżet o nieco ponad 1 mln zł, to teraz jest wyższa „tylko” o 790 tys. zł. Złożyła ją firma JL z Piątnicy, a kolejna pod względem ceny oferta firmy z Kolna jest od niej wyższa o 31 tysięcy złotych. Trzecia złożona oferta z Białegostoku opiewa na blisko 8 mln zł. 

Wraz z nową sala gimnastyczną przy SP 2 planowane jest zbudowanie  boiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową o powierzchni 800m2. Zlecenie na te prace jest oddzielne, przy czym kwota jaką chcą na nie  przeznaczyć władze miasta to 600 tys. zł. W pierwszym przetargu najtańsza z ofert opiewała na ponad 722 tys. zł, a teraz to tylko 570 tys. zł. Za tyle boisko zaoferowała się zrobić firma z Tłuszcza. Zgodnie z wymogami przetargu na jego budowę ma czas do końca październiku przyszłego roku, a w pierwszym przetargu wymagano realizacji zadnia jeszcze w tym roku.  

Takie ceny oznaczają, że miejscy urzędnicy będą mogli – jeśli oferta spełnia wszystkie warunki – rozstrzygnąć przetarg w części dotyczącej boisk. W przypadku sali gimnastycznej władze miasta mogą zdecydować się na dołożenie brakujących pieniędzy lub na kolenej unieważnienie przetragu i ogłoszenie go po raz trzeci. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę