Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Pierwsze maturalne wyniki

89% absolwentów liceów i 73,5% absolwentów techników z województwa podlaskiego zdało w tym roku maturę. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wstępną informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2019 r. Z niemal 8300 maturzystów blisko tysiąc ma jeszcze szansę zdać maturę podczas egzaminu poprawkowego w sierpniu, a dla ponad 400 kolejna matura będzie za rok.

W województwie podlaskim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 8 282 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Niemal 7 tys. z nich, czyli 83,6%, zdało maturę i dziś odbiera świadectwa dojrzałości. 

Dla reszty matura okazała się za trudna. 939 maturzystów - 385 z liceów i 554 z techników - ma jeszcze prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu, a 423 uczniów nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu i oni maturę poprawiać będą mogli za rok.

Generalnie najwięcej porażek podczas egzaminy z matematyki. Nie zdało go 9 % licealistów i 19% uczniów techników. Z języków odsetek sukcesów porażek jest znacznie mniejszy. Egzamin z języka polskiego w województwie podlaskim zdało 97% absolwentów licealistów i 94% absolwentów techników. W przypadku języka angielskiego to odpowiednio 96% w liceach i 91% w technikach. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę