Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Nabór do szkół średnich

Do jutra absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mają czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły średniej pierwszego wyboru świadectwa szkolnego i otrzymanego z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub gimnazjalisty. Na tej podstawie „komputer” pokaże do której szkoły może zostać on przyjęty. W Łomży chętnych do najlepszych szkół jest dwa trzy, razy więcej niż przygotowanych miejsc.

W nowym roku szkolnym w pierwszych klasach szkół średnich spotkają się dwa roczniki uczniów - kończących likwidowane gimnazja i „odrodzone” ośmioletnie podstawówki. We wszystkich szkołach średnich mają być utworzone odrębne klasy dla każdego z roczników. W Łomży  dla uczniów kończących gimnazja przygotowano ponad 1600 miejsc, a dla uczniów kończących podstawówkę ponad 1500 miejsc w szkołach średnich. Każdy z chętnych mógł zgłosić się maksymalnie do trzech szkół średnich, przy czym sami uczniowie wskazywali szkołę pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Tradycyjnie najwięcej chętnych jest w trzech liceach i „Mechaniaku”. 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Bernatowicza dla absolwentów podstawówek przygotowało 174 miejsc w 6 klasach pierwszych (po 29 osób w klasie). Jako szkołę pierwszego wyboru to liceum wskazało 200 ósmoklasistów, a w sumie, także z drugą i trzecią preferencją, jest ich 335.
W przypadku gimnazjalistów  na 174 miejsc w klasach pierwszych (także po 29 osób w klasie) zapisało się  367 chętnych, a 215 wybrało to liceum jako szkołę pierwszego wyboru.

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej (pl. Plac Kościuszki 3) dla kończących podstawówki ma 112 miejsc (w 4 klasach po 28 osób). Chętnych jest więcej. Jako szkołę pierwszego wyboru wskazało to liceum 201 uczniów, a w sumie naukę dopuszcza tu 424 z tych, którzy skończyli naukę w szkole podstawowej.
Tylko symbolicznie mniej jest chętnych wśród absolwentów gimnazjów. Na 112 miejsc zgłosiło się 200 osób, które wskazały to liceum jako szkołę pierwszego wyboru, a w sumie jest 418 chętnych . 

III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej (ul. Senatorska 13) ma uruchomić po 6 klas pierwszych po 30 uczniów. Przyjmie więc maksymalnie 180 absolwentów podstawówek a zarejestrowało się tu aż 519 uczniów, przy czym 132 wskazało  tę szkołę jako szkołę pierwszego wyboru. 
Z gimnazjalistów na 180 miejsc w III LO zapisało się 470 uczniów, przy czym dla 125 z nich to szkoła „pierwszego” wyboru.

Dużo więcej chętnych niż miejsc jest także Technikum nr 5, czyli „Mechaniaku” przy ul. Przykoszarowej 22. Szkoła przygotowała dla uczniów kończących podstawówki 150 miejsc, a tylko jako szkołę pierwszego wyboru wskazało ją 197 ósmoklasistów. W sumie w systemie zarejestrowało się 322 osób absolwentów podstawówek.
Ma 150 miejsc przygotowanych dla absolwentów gimnazjów jest 325 chętnych, przy czym aż 214 z nich wskazało „Mechaniak” jako swoją szkołę pierwszego wyboru.

Do wtorku do godziny 16. uczniowie mają czas na dostarczenie do szkół pierwszego wybory świadectwa ukończenia podstawówki lub gimnazjum. Przez kolejny tydzień komisje rekrutacyjne w szkołach będą weryfikować wnioski uczniów o przyjęcie do szkół z uwzględnieniem kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. W pierwszej kolejności  będą przyjmowani najlepsi czyli laureaci lub finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim. Przy naborze do szkół średnich liczą się przede wszystkim wyniki egzaminów, ale mogą mieć znaczenie także stopnie na świadectwach ukończenia szkoły i np. niepełnosprawności. Pierwsze listy przyjętych uczniów do szkół średnich w Łomży mają być wywieszone 5 lipca, a ostateczne 12 lipca. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę