Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Zaprezentowali się na Zamku Królewskim

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II wzięli udział w XX Edycji Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Wiktoria Depczyńska, Alisa Faraponova, Szymon Sobczyński, Filip Janowski, przedstawili efekty rocznej pracy projektu PoczytajMY.

OPPM organizowane jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które w tym roku świętowało jubileusz 25-lecia powstania. Uczestnicy programów CEO przyjeżdżają na Zamek Królewski, aby w formie prezentacji, targów przedstawić efekty swojej pracy.
- Jednym z kryteriów wyboru zespołów, które na drodze konkursu zostały zaproszone na galę jest solidna praca oraz ciekawa i innowacyjna forma prezentacji projektu. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży znalazła się wśród pięciu wyróżnionych projektów w programie Poczytajmy i równocześnie w gronie 70 innych projektowych zespołów z całej Polski - podaje Zofia Rusiłowicz – Kleczyńska koordynator. 
Relacjonuje, że po uroczystym otwarciu OPPM w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie wszyscy udali się w przestrzeni Arkad Kubickiego, gdzie znajdowały się stoiska poszczególnych grup.
- Wszystkie stoiska były bardzo kolorowe. Nasz zespół reprezentował swoje osiągnięcia, wymieniał się doświadczeniami, rozmawiał i dzielił się pomysłami, udzielał  wywiadów, a biorących udział w  naszych  konkursach obdarowywał ciekawymi gadżetami przekazanymi z Urzędu Miasta Łomża oraz upominkami wykonanymi przez uczniów - przekazuje koordynatorka projektu z łomżyńskiej "Dziesiątki". - Ponadto na OPPM uczestniczyliśmy w kreatywnych warsztatach podczas których znaleźli inspirację do nowych działań na rzecz społeczności zarówno szkolnej i lokalnej. Wśród  dodatkowych atrakcji OPPM znalazły się: gra terenowa, atelie fotograficzne i kącik poczytajkowy.    
Zofia Rusiłowicz – Kleczyńska podkreśla, że dzięki udziałowi w projekcie uczniowie uwierzyli w swoje możliwości, nabrali pewności siebie i przełamali swoją nieśmiałość przed prezentowaniem się przed publicznością. Wart dodać, że w tegorocznej edycji programu „Poczytajmy” udział brało 260 szkół,  projekt naszej szkoły znalazł się w gronie pięciu wyróżnionych projektów w ramach tego programu, a działania w ramach wyborów konkursowych okazały się najciekawsze i właśnie nasza praca po raz kolejny została doceniona. 

na podstawie materiału nadesłanego do redakcji

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę