Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

„Mój szkolny kolega z misji” przyniósł nagrody dla łomżyńskiej „Dwójki”

Uczniowie i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zostali docenieni i nagrodzeni w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. W konkursie wystartowało 380 szkół, a najlepsi nagrody odbierali w gachu Sejmu RP w Warszawie.

Konkurs zorganizowało Dzieło Pomocy „Ad Gentes” działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Konkurs służy odnowieniu i pogłębieniu świadomości misyjnej dzieci i młodzieży oraz ich odpowiedzialności za misje. Uczestniczące w nim dzieci mają lepiej poznać realia życia na misjach i formy pracy misjonarzy. Organizatorzy zaproponowali uczniom udział w następujących  kategoriach: literacka, plastyczna, muzyczna i charytatywna. Dla nauczyciele konkurs dotyczył scenariuszu lekcji.

W klasach I - III w kategorii literackiej II miejsce zajęła Natalia Ostrowska (IIB), a w klasach IV - VII również kategorii literackiej II miejsce zdobyła Klaudia Kurpiewska (VIIB). W kategorii plastycznej na II miejscu uplasowała się Laura Rogowska (IVA). Działalność charytatywna również jest mocną stroną SP2 w Łomży. Koło misyjne z „dwójki”, którego opiekunem jest s. Małgorzata Szyszka, zebrało drugą pod względem wielkości kwotę przeznaczoną na misje i tym samym znalazło się na II stopniu podium. W ramach tej kategorii konkursu wszyscy uczestnicy (koła misyjne) zebrali 52 661,87 zł na remont i wyposażenie przedszkola prowadzonego przez polskie siostry w Rezegat k. Armat w Egipcie.
Największe laury zebrała jednak nauczycielka „Dwójki”  Bożena Danowska. Napisała scenariusz lekcji informatyki dla klasy IV, uznany za najlepszy ze wszystkich, które wpłynęły na konkurs. 

na podstawie materiału JS@JS@BD

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę