Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Festyn zdrowia w „Jedynce”

Były przedstawienia dotyczące racjonalnej dietetyki, gry i zabawy sportowe oraz quizy promujące właściwe odżywianie. Uczniowie przygotowali różnorodne stoiska zachęcające do jedzenia warzyw i owoców oraz do skosztowania przepysznych zdrowych przekąsek. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży odbył się festyn „Moda na zdrowy styl życia”. Podobnie jak w ubiegłym roku, imprezę zorganizowała Ewa Zabielska, nauczycielka biologii, która realizuje także prozdrowotny program ,,Trzymaj formę”.

Jak przekazują nauczycielski z "Jedynki" interesujący, bogaty program festynu i piękna letnia aura sprawiły, że happening cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na dziedziniec SP1 licznie przybyła młodzież szkolna, a także przedszkolaki wraz z opiekunami. Gościliśmy m.in. Grupę Ratowniczą Nadzieja,  specjalistki od carvingu z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Urocze cheerleaderki swoimi żywiołowymi pokazami uświetniły  imprezę, natomiast uczniowie klasy II d śpiewem zachęciły do zdrowego odżywiania. Pełen wdzięku taniec przedstawili także uczniowie klasy II c, damy i dżentelmeni zachwycili zebranych swoimi umiejętnościami tanecznymi. Czwartoklasiści również włączyli się w propagowanie zdrowego stylu życia, prezentując ciekawy spektakl  pt. „Gang Słodyczy”.
Dużym powodzeniem cieszyła się degustacja świeżo wyciśniętych soków, której towarzyszyła prelekcja na temat zdrowego odżywiania. Przedstawicielka firmy„ Sebex” zachęcała uczniów nie tylko do jedzenia owoców i warzyw, ale również do picia ich w postaci soków.
Podczas  tegorocznego festynu został podsumowany program prozdrowotny ,,Trzymaj formę”, mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, doskonale wpisujący się w idee  dbałości o kondycję fizyczną  uczniów naszej szkoły.
Tegoroczny festyn w Szkole Podstawowej Nr 1 był także okazją do podsumowania konkursu plastycznego ,,Jemy zdrowo i kolorowo”, do którego  przystąpiły dzieci  w kategorii wiekowej klas I –III oraz pobliskie przedszkola.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele interesujących, niezwykle barwnych i świadczących o rozumieniu istoty zdrowego żywienia  prac.  Autorzy wyróżnionych  dzieł  otrzymali dyplomy wraz z nagrodami, które wręczyła  dyrektor naszej placówki, pani Krystyna Kamińska. Galerię zwycięskich  prac można oglądać w holu Szkoły Podstawowej Nr 1.

na podstawie materiału nadesłanego z SP 1 Łomża

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę