Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Dyrektor Łuba zostaje w I LO. W SP 10 i SP 7 będą zmiany

Główne zdjęcie
Jerzy Łuba

Jerzy Łuba, który dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, jest od 2004 roku nadal będzie pełnił tę funkcje. Był jedynym kandydatem w ogłoszonym konkursie na dyrektora tej szkoły i jego kandydaturę przegłosowała Komisja. To nie jedyny dyrektor, który wygrał konkurs na kolejną kadencję. Tak samo będzie także w PP nr 1 i nr 9. W SP 10 nowym dyrektorem ma zostać dotychczasowa wicedyrektor.

Konkursy na dyrektorów Przedszkoli Publicznych nr 1 i nr 9 w Łomży oraz  dyrektora  Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży i dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży prezydent Łomży ogłosił pod koniec kwietnia. Kandydaci mogli zgłaszać się w maju, i w ostatnich dniach maja odbyły się posiedzenia komisji konkursowej, które miały wybrać i wskazać najlepszych kandydatów. Okazuje się, że pracy dużo z tym nie było. Jak informuje Łukasz Czech z ratusza na każdy z konkursów wpłynęło po jednym zgłoszeniu. Komisje konkursowe zbadały złożone dokumenty, przesłuchały kandydatów i przegłosowali, że są najlepsi. W przypadku PP nr 1 konkurs wygrała Anna Marzanna Kamińska, dotychczasowa dyrektor tego przedszkola. 
W przypadku PP nr 9 konkurs wygrała Maryla Stanisława Łysiak, także dotychczasowa dyrektor tego przedszkola.  
Podobnie było z konkursem na dyrektora I LO. Przez komisję przegłosowany dotychczasowy dyrektor Jerzy Łuba.
Zmiana, ale niewielka będzie za to w  SP nr 10 w Łomży. Dotychczasowy dyrektor Leszek Sobociński, który szkołą kieruje od 2010 roku, w wcześniej przez blisko 20 lat był jej wicedyrektorem, przechodzi na emeryturę. Do konkursu na jego następcę zgłosiła się jego dotychczasowa zastępca dyrektora Jadwiga Maria Kirejczyk i jako kandydatka na nowego dyrektora SP 10 została przegłosowana przez komisję konkursową. 

Formalnie nowi dyrektorzy zostaną powołani zarządzeniem Prezydenta Miasta i funkcje rozpoczną od 1 września 2019 r. Tego dnia nastąpi także zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Z funkcji, z przyczyn osobistych, zrezygnowała dyrektor Iwona Eryk-Cichowicz. Szkołą kieruje tylko do 31 sierpnia, a w poniedziałek prezydent ogłosił konkurs na wyłonienie jej następcy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę