Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Ekonomik” czeka na ładną fasadę

Główne zdjęcie
Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 przy ulicy Mikołaja Kopernika w Łomży

Popularny „Ekonomik”, czyli Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 przy ulicy Mikołaja Kopernika w Łomży, to chyba już ostatnia z łomżyńskich szkół, która czeka na nową fasadę. Ze starej na potęgę sypie się tynk szpecąc budynek i ukazując gołe, nieocieplone jeszcze ściany. O nową fasadę z ociepleniem od lat u władz miasta zabiega dyrekcja szkoły. Teraz zadanie weszło do miejskiego planu, ale... brakuje pieniędzy.

Przetarg na wyłonienie firmy, która podjęłaby się termomodernizacji „Ekonomika”, ale bez sali gimnastycznej, w tym roku ogłaszano już dwukrotnie. Zlecenia ma obejmować ocieplenie budynku, wykonanie nowej elewacji, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę instalacji odgromowej. Liczono, że wszystkie prace uda się wykonać przed zimą. W pierwszym przetargu wpłynęło 7 ofert z cenami od niespełna 1,2 mln zł do ponad 1,5 mln zł. Miejscy urzędnicy poinformowali wówczas, że władze miasta na realizację zadnia przeznaczają kwotę 650 tys. zł. Wobec tak wielkiej różnicy cen przetarg unieważniono i rozpisano kolejny. Tym razem władze miasta podniosły kwotę na zadanie do 907 tys. zł, ale ceny ofert spadły tylko symbolicznie. Ze złożonych 9. propozycji, od różnych firm z Łomży i także dalszej okolicy, najtańsza opiewa na 1,13 mln zł, czyli jest o ponad 200 tys. zł droższa. 

Na razie nie wiadomo, czy władze miasta będą mogły wygospodarować w budżecie miasta dodatkowe pieniądze, aby móc rozstrzygnąć przetarg i termomodernizację „Ekonomika” przeprowadzić przed zimą, czy też zdecydują się na kolejne unieważnienie przetargu w nadziei, że może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał to zrobić znacznie taniej. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę