Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Dotacja na rozwój ASP w Łomży

- Traktujemy to jako zaliczkę na stworzenie fundamentu – mówił prof. nadzw. Roman Engler, rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży podpisując umowę z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbrysiem na dotację projektu „Kompleksowy program rozwoju ASP w Łomży”. Wartość projektu to niespełna 1,3 mln zł, a dofinansowanie unijne z środków RPO Województwa Podlaskiego wynosi ponad 1,2 mln zł.

Celem projektu jest wdrożenie programu rozwojowego, obejmującego 50 uczniów klas II, III i IV na kierunku technik informatyk, kształcących się w Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej w Łomży oraz 7 nauczycieli kształcenia zawodowego tej szkoły.  Uczniowie będą mieli dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, matematyki i informatyki oraz indywidualne sesje psychologiczne uwzględniające ich potrzeby. Przejdą także kurs zawodowy, po którym otrzymają uprawnienia elektryczne SEP. 
- Takich ludzi z uprawnieniami brakuje na rynku i to jest taki trend. Minęły te czasy, gdy uczyliśmy ludzi ogólnie wykształconych, teraz zaczynamy – i to mi się bardzo podoba – ludzi technicznych ukierunkowanych, którzy trafiają na rynek i bardzo są potrzebni – mówił wicemarszałek Marek Olbryś. - Elektryków brakuje, hydraulików brakuje, budowlańców brakuje niekoniecznie musimy wszyscy być prawnikami czy nauczycielami – dodawał.    
Efektami projektu, poza kompetencjami i praktycznymi umiejętnościami uczestników ma być także podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej, ale także utworzenie i doposażenie pracowni elektrycznej.
- Pozyskujemy bardzo pokaźna kwotę, która pozwoli nam na stworzenie ciekawych, być może nawet wyróżniających w regionie warunków do kształcenia młodzieży, podnoszenia kwalifikacji i również nauczycieli, zdobycia doświadczenia międzynarodowego. Tą dzisiejszą umową obejmujemy ponad 50 osób, to te wszystkie wartości, które pozyskamy dzięki temu będą również wykorzystywane w późniejszym okresie przez młodzież klas następnych – mówił prof. nadzw. Roman Engler, rektor  Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, przy której działa Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna.  
Projekt będzie realizowany przez rok w partnerstwie z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży, które formalnie jest liderem projektu. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę