Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Wygrali staż u Okrasy

Główne zdjęcie
zwycięzcy wojewódzkiego konkursu kulinarnego Natalia Farfułowska i Piotr Pastorczyk uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży (fot. UMWP Białystok)

Natalia Farfułowska i Piotr Pastorczyk uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży zostali laureatami wojewódzkiego konkursu kulinarnego. W rozegranym wczoraj finale konkursu przygotowali kapuśniak na pstrągu z pierożkiem ziemniaczanym, żołądki gęsie w sosie z grzybów leśnych z kaszą pęczak oraz ciasto Marcinek. Oprócz lauru zwycięzcy otrzymali staż w warszawskiej restauracji Karola Okrasy, który był jednym z członków jury.

W zmaganiach finałowych drugiej edycji konkursu udział wzięło 11 zespołów z podlaskich szkół rolniczych. 
- Jesteście nadzieją, że tradycja Podlasia, kultura kulinarna tego regionu przetrwa. Dziękuję za to Wam i Waszym opiekunom – mówił uczestnikom konkursu Karol Okrasa. – Wasza tu obecność, wasze umiejętności są najlepszą inwestycją! Jestem tego przykładem, bo wychowałem się w małej miejscowości, chodziłem do maleńkiej szkoły i jednak się udało, a to dzięki wiedzy i pracy. Wy macie już dużą wiedzę, umiejętności też, bo dziś jesteście w finale, teraz tylko praca – nad nerwami. Bo dziś wygra ten, kto popełni najmniej błędów.

Po kilkugodzinnej rywalizacji z garnkami i patelniami wygrał zespół Natalia Farfułowska i Piotr Pastorczyk z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, który do konkursu przygotowywała Katarzyna Chojnowska.
- Konkurencja była bardzo mocna – mówi Katarzyna Chojnowska. - Ten konkurs jest bardzo prestiżowy i już udział w finale był dla Natalii i Piotra dużym osiągnięcie, a o zwycięstwie to chyba nikt nawet nie marzył. Oni cieszyli się, że będą mogli uczestniczyć w warsztatach w pana Karola Okrasy, a wygrany staż w jego restauracji jest czymś niesamowitym.
Natalia i Piotr są uczniami trzeciej kasy technikum żywienia i usług gastronomicznych łomżyńskiej „Wety”. Ich opiekunka mówi, że oboje mają artystyczne dusze i pasję do gotowania. Piotrek już w wolnym czasie pracuje. Choć oboje w szkolnych konkursach byli już doceniani, to wczorajsze zwycięstwo w wojewódzkim konkursie kulinarnym jest największych dotychczasowym ich sukcesem. Katarzyna Chojnowska wierzy, że mogą zostać mistrzami kuchni. - Potrzeba lat pracy, dużo wysiłku, ale można zostać mistrzem kuchni, tak jak pan Karol Okrasa. Dużo osób po technikach gastronomii zostaje szafami kuchni, pracuje w super hotelach – mówi Chojnowska dodając, że także absolwenci Wety są takimi kucharzami, szefami kuchni w regionie.  

Drugie miejsce zajął Zespół Szkół w Niećkowie – Katarzyna Fałtyn i Karolina Kraujutowicz, III miejsce na podium zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce – Katarzyna Świerżewska i Ewelina Dmitruk. Jury postanowiło też przyznać wyróżnienie Elżbiecie Jakubowskiej i Roksanie Kowalczyk z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach.  

napodstawie relacji wrotapodlasia.pl

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę