Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Główne zdjęcie
fot. PWSIiP Łomża

Ponad 500 wydarzeń w 6 dni. Wystartował XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Swoją ofertę przygotowało kilkanaście uczelni z regionu, które we wtorek 21 maja zaprezentują się z łomżyńskiej „Państwówce”. Tegoroczne hasło festiwalu to „algorytmy_rzeczywistości”, a przewodnicząca komitetu organizacyjnego, prorektor UwB prof. Izabela Święcicka mówiła, że to hasło „oddaje istniejącą rzeczywistość”. Festiwal to jedna z niewielu okazji, kiedy uczelnie otwierają swoje laboratoria i można podejrzeć pracę badawczą naukowców.

We wtorek 21 maja do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przyjadą regionalne uczelnie, aby pokazać dzieciom, młodzieży i dorosłym „algorytmy rzeczywistości”. Te królują na światowych giełdach, wpływają na politykę, kreują w Internecie słupki popularności ludzi, towarów i usług, kierują urządzeniami i... ludzką wolą. – To poważny dylemat na ile my tworzymy algorytmy, a na ile one nas tworzą  – mówi dr Beata Madras-Kobus,  z Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP, uczelniana koordynatorka festiwalu.  

Festiwal ma jednak nie tylko intrygować i uczyć, ale przede wszystkim – bawić dzieci, młodzież i dorosłych. Od godz. 10.00 w „Państwówce” jego uczestnicy będą mogli zwiedzać nowoczesne sale i laboratoria uczelni oraz wziąć udział w pokazach i wykładach dotyczących: zdrowego odżywiania, bakterii probiotycznych, efektu cieplarnianego, biostatystyki, dietetyki, ewolucji planetarnej, biopsychologicznego spojrzenia na umysły kobiet i mężczyzn. 

Pełna lista imprez  XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki dostępna jest na stronie:  podlaskifestiwal.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę