Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Piątka” najlepsza

Zespół Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży wygrał, przed reprezentacją szkoły w Rakowie-Boginiach i „dziewiątką” w Łomży, VIII edycję Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego. Konkurs, skierowany do uczniów klas V-VIII, zorganizowany został w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Celami konkursu było: zainteresowanie dzieci twórczością autora, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, ćwiczenie pamięci, kojarzenie zdarzeń, kształcenie umiejętności współpracy w grupie.  W tym roku młodzież zaproszona została do zapoznania się z trzema pierwszymi książkami Adama Fabera z serii „Kroniki Jaaru”, stąd też i hasło konkurs „W tajemniczym świecie Jaaru”. Do rywalizacji zgłosili się reprezentanci pięciu szkół z Łomży i trzech z powiatu.  3-osobowe drużyny zostały wyłonione w wyniku eliminacji szkolnych. Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania ustne i pisemne oraz formułowali wypowiedzi na podstawie wysłuchanych fragmentów.  Nad jego przebiegiem czuwała Komisja w składzie: Marta Gosk – pracownik Działu Historycznego Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, Dorota Żukowska –  kierownik księgarni „Dom Książki” w Łomży i Maria Kalinowska – kierownik Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. W wyniku zmagań czytelniczych laureatami pierwszego miejsca zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Rakowie-Boginiach, a trzecie Szkoły Podstawowej nr 9. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę