Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bilet za 350 groszy w Teatrze Lalki i Aktora

W tegorocznej edycji akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” weźmie udział blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. W ramach Dnia Teatru Publicznego Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza na spektakl „Zaczarowany Jeleń”. - Zapraszamy do teatru: przyjdźcie; przypomnijcie sobie drogę; zobaczcie, co u nas słychać i jak się zmieniliśmy. Będziemy czekać! - zapraszają aktorzy łomżyńskiego teatru.

Spektakl „Zaczarowany Jeleń” jest baśnią okolicznościową, powstałą z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży. To poruszająca historia dzielnego Rycerza zamienionego w Jelenia, dokonującego niebywałych wyczynów. Historia będąca daleko posuniętą interpretacją przekazów, legend, podań ludowych i przypowieści, dotyczących powstania herbu Łomży. Pełna fantazji opowieść o radosnej i beztroskiej krainie Rusałek, gdzie nadrzędną wartością jest dobro i piękno. I o krainie zła, żądzy władzy, podstępu i chciwości, którą władają okrutne Gnomy. To również próba historycznego umiejscowienia Księcia Janusza, nadającego Łomży herb i prawa miejskie. Herb miasta z Jeleniem, znak miejskiej wspólnoty jest do tej pory wielką zagadką.

Bilety na spektakl dostępne będą wyłącznie w kasie teatru. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę 18 maja w godz. 16:00 - 19:00 i będzie kontynuowana w niedzielę (19 maja) od godz. 10:00. Spektakl „za grosze” obejrzeć będzie można o godzinie 11:00.

Pokaz spektaklu „Zaczarowany Jeleń” w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”, dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, koordynowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę