Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Unijne wsparcie uczniów i przedszkolaków

Blisko 130 tysięcy złotych na poprawę kiepskich wyników w nauce uczniów szkół gminy Piątnica, i ponad 130 tys. zł na dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków z Kolna i gminy Kolno. Unijne dotacje przyznano w ramach konkursów organizowanych przez Lokalne Grupy Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi” oraz „Kraina Mlekiem Płynąca”.

Jak przekazuje Emilia Malinowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pierwszy z projektów realizowany na terenie gminy Piątnica jest skierowany do 98 uczniów i czterech nauczycieli szkół podstawowych w Dobrzyjałowie, Jeziorku, Olszynach i Rakowie-Boginiach. Pomoc jest konieczna ze względu najsłabsze wyniki uczniów wymienionych placówek w skali regionu. Celem jest poprawa tych rezultatów dzięki dodatkowym zajęciom, wspierającym postawę kreatywną i przedsiębiorczą. Wartość projektu wyłonionego w ramach naboru RPOWP, przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi”, wynosi 136 tys. zł. Dofinansowanie z RPOWP - 129 tys. zł. 
Z kolei w Kolnie na dodatkowe zajęcia rozwijające będą mogły liczyć dzieci z oddziału przedszkolnego SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza. W ramach wsparcia przewidziany jest też zakup pomocy dydaktycznych do rozwoju kompetencji i umiejętności najmłodszych. Podczas zajęć dodatkowych uczestnicy zgłębią wiedzę z przedmiotów matematycznych, informatycznych i językowych. Projekt jest wart 64 tys. zł, dotacja z RPOWP 61 tys. zł. Konkurs przeprowadziła LGD „Kraina Mlekiem Płynąca”.
Dzieci otrzymają wsparcie także w oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych w Lachowie, Czerwonem i Zabielu, a więc na terenie gminy Kolno. Uczestnicy skorzystają również z zajęć dodatkowych z informatyki, matematyki i języków obcych. Projekt wybrany do dofinansowania w ramach naboru LGD „Kraina Mlekiem Płynąca” wart jest 80 tys. zł, a dotacja z RPOWP wynosi 76 tys. zł.
 
We wtorek Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził te projekty do realizacji i przyznał na nie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę