Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

„Chodź pomaluj mój świat”... w górach

40 uczniów szkoły Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży w dużej mierze po raz pierwszy, mogło zobaczyć góry i rehabilitować się dzięki Turnusowi Uśmiechu. Szkoła wygrała go w konkursie Fundacji ING Dzieciom.

Uczniowie ZSS od 29 kwietnia do 10 maja brali udział w projekcie „Chodź pomaluj mój świat”, realizowanym w Ośrodku Banku ING w Wiśle. Jak przekazują koordynatorki Justyna Nitkowska i Joanna Wejs-Pruszko założeniem turnusu była maksymalnie możliwa rehabilitacja ruchowa, społeczna, edukacyjna i sensoryczna dzieci i młodzieży. Zajęcia i wyjazdy organizowane w ramach pobytu były dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci. Podczas turnusu prowadzone były zabiegi relaksacyjne i wyciszające. Uczestnik turnusu, brał udział w ruchowych zajęciach rehabilitacyjnych na basenach solankowych pod opieką fizykoterapeutów oraz ratownika. Indywidualna rehabilitacja odbywała się na terenie ośrodka fundacji w grocie solnej oraz gabinecie fizykoterapii, z udziałem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. W grocie solnej dzieci miały możliwość skorzystania z inhalacji solankowych. 

Całkowity koszt dojazdu i powrotu oraz pobytu dzieci sfinansowane zostały przez Fundację ING Dzieciom. Większość uczniów nigdy nie była w górach, więc wyjazd w zupełnie odmienne geograficznie miejsce, było dla wielu przygodą życia, tym bardziej, że w programie zajęć uwzględnione zostały piesze wędrówki i zdobywanie szczytów.

Zajęcia terapeutyczne i edukacyjne prowadzone w Wiśle, w nowym środowisku, sprzyjały rozwojowi zainteresowań otaczającym światem, ludźmi i przyrodą, wpłynęły korzystnie na rozwój procesów myślowych, terapię zaburzonych funkcji.

materiał nadesłany

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę