Pierwsza Rada PWSIiP
Senat Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wybrał w czwartek pierwszą Radę Uczelni. Rada, to nowy organ uczelni, która na mocy „Konstytucji dla Nauki”, ma funkcjonować obok Rektora i Senatu PWSIiP w Łomży. Jej przewodniczącym został Zbigniew Forenc, wiceprezes Zarządu Zakładu Usług Informatycznych „Novum” w Łomży.
Pierwsza Rada PWSIiP liczy 7 osób. Została powołana podczas czwartkowego posiedzenia Senatu w głosowaniu tajnym. W skład Rady „z automatu” wchodzi przewodniczący Samorządu Studenckiego PWSIiP w Łomży - czyli Magdalena Zach, studentka trzeciego roku Filologii angielskiej w PWSIiP.. Pozostałe osoby - po trzy – pochodzą z wspólnoty Uczelni i z poza tego środowiska.
W skład Rady spoza Uczelni weszli: Zbigniew Forenc, wiceprezes Zarządu Zakładu Usług Informatycznych „Novum” w Łomży (został wybrany także przewodniczącym Rady), Jarosław Kulesza, prezes Zarządu PHP „AGRO-ROLNIK” w Śniadowie oraz Tomasz Chomicki, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Samsung Electronics Polska.
Ze środowiska akademickiego PWSiP są w niej: dr hab. Krystyna Leszczewska, prof. PWSIiP, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, dr inż. Andrzej Sawicki, kierownik Zakładu Podstaw Informatyki i Programowania w PWSIiP oraz Danuta Zysk, radca prawny oraz nauczyciel akademicki w PWSIiP
Kadencja pierwszej Rady Uczelni PWSIiP w Łomży trwa od dnia powołania, czyli od dziś do 31 grudnia 2020 r.
Do zadań Rady PWSIiP należeć będzie opiniowanie projektu strategii uczelni, opiniowanie projektu statutu, monitorowanie gospodarki finansowej uczelni, monitorowanie zarządzania uczelnią, wskazywanie kandydatów na rektora (po zaopiniowaniu przez senat), opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii uczelni, W ramach monitorowania gospodarki finansowej rada uczelni będzie opiniować plan rzeczowo-finansowy, zatwierdzać sprawozdanie z wykonania planu rzeczowo-finansowego i sprawozdanie finansowe.
Te kompetencje Rada zyska od 1 października 2019 r. tj. do dnia wejścia w życie nowego Statutu PWSIiP w Łomży, Teraz do jej kompetencji należy wyłącznie: opiniowanie projektu Statutu, wskazywanie kandydatów na Rektora, po zaopiniowaniu przez Senat, oraz uchwalanie regulaminu określającego tryb funkcjonowania Rady Uczelni.