Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

„Wybuchowe” matury z matmy w 4 szkołach średnich w Łomży

Główne zdjęcie
II LO w Łomży

- We wtorek wszystkie pisemne egzaminy maturalne z matematyki w Łomży i powiecie łomżyńskim rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9. lub z lekkim opóźnieniem, co dopuszczają procedury egzaminacyjne – informuje Grażyna Klimuszko, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomy, która organizuje matury w województwie podlaskim. - Mamy potwierdzenie z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, że sprawdzono sytuację w 5 szkołach w Łomży i okolicy. Potwierdzono bezpieczeństwo pisania matury z matematyki w: II LO, „Budowlance”, „Mechaniaku”, „Katoliku” i Zespole Szkół Rolniczych w Marianowie.

 

W każdym przypadku dyrektorzy placówek otrzymywali maila w poniedziałek wieczorem z anonimową informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego, co skutkowało we wtorek przed godziną 9. rano niewpuszczeniem do budynków szkolnych młodzieży, wezwaniem policji i przeszukiwaniem pomieszczeń.

Z województwa podlaskiego do OKE w Łomży wpłynęły podobne informacje o sytuacji zagrożenia ładunkami wybuchowymi w 25 szkołach, m.in., w dwóch w Zambrowie: ZS nr 1 oraz ZSA, dwóch w Wysokiem Mazowieckiem: ZSZ i ZKU, w Czyżewie – ZSOiZ. Wybuchowe alarmy ogłoszono w trzech szkołach w Białymstoku: ZSZ nr 2, V LO oraz VII LO. Przeszukano I LO w Augustowie. W Suwałkach nie ogłoszono żadnego alarmu o zagrożeniu wybuchem w szkołach maturalnych.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę