Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Sukces zawodników "Prefbetu Śniadowo" Łomża w warszawskim Biegu Konstytucji

Jakub Nowak (LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża) wygrał stołeczny 29. Bieg Konstytucji 3. Maja uzyskując na pięciokilometrowej trasie czas 14.47. Wśród kobiet triumfowała jego klubowa koleżanka Ewa Jagielska - 17.17.

- Jestem zadowolony, że w rocznicę konstytucji udało się zwyciężyć z dobrym czasem, jak na wymagającą trasę z podbiegiem na Agrykoli oraz warunki - mocny wiatr, który przeszkadzał od początku do mety. Na szczęście pomagał super doping od wielu kibiców, którym należą się słowa podziękowania - powiedział zawodnik, który triumfował również w poprzedniej edycji, wówczas z czasem 15.28.

30-letni specjalista długich dystansów dodał, że o ile tysiące biegaczy zechciało na sportowo uczcić ważną rocznicę, to... zabrakło rywali na mecie.

- Szkoda, że inni zawodnicy nie chcieli ze mną powalczyć, bo może udałoby się uzyskać jeszcze lepszy wynik - wspominał po samotnym finiszu.

Debiutująca w imprezie Jagielska po osiągnięciu mety... zawróciła na trasę, by dopingować znajomego.

- Obiecałam koledze, że gdy wygram, to wrócę i na ostatnim kilometrze go "podciągnę". Była na to siła, więc troszeczkę pomogłam. Temperatura do biegania dzisiaj odpowiednia. Dobrze, że nie padało, choć wiatr nieco przeszkadzał - mówiła.

To nie koniec sukcesów Prefbetu w stolicy. Trzecia na mecie zameldowała się Anna Szyszka. Do rywalizacji przystąpiło 6597 osób. Wcześniej kilkaset dzieci wzięło udział w Biegu z Maskotką na dystansie 700 m.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę