Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Budowlanka nawiązała współpracę ze Strabagiem

Budowlanka, czyli Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży podpisał umowę o współpracy z firmą Strabag Sp. z o.o.. To europejska spółka budowlana mająca główną siedzibę w Wiedniu. Realizuje inwestycje budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego. Obecnie jest wykonawcą jednego z fragmentów drogi ekspresowej S61 Via Baltica.

Jak przekazuje Małgorzata Demczuk-Gutowska z łomżyńskiej Budowlanki podpisana pomiędzy szkołą a firmą Strabag umowa zakłada współpracę w zakresie organizowania praktyk i staży uczniowskich, organizowania wycieczek na budowy realizowane przez firmę oraz prowadzenia w ramach zajęć dydaktycznych wykładów i prezentacji stosowanych rozwiązań technologicznych w realizowanych.
Pierwszy wykład odbył się przy okazji podpisania umowy. Maciej Dekowski, kierownik budowy firmy Strabag przedstawił uczniom klas budowlanych realizację kontraktu drogowego realizowanego na Via Baltica. Strabaga jest wykonawcą odcinak S61 o długości ok.16,5 km.  od węzła Kolno do Stawisk. Droga będzie wykonana w technologii nawierzchni betonowej. 
Uczniowie  dowiedzieli się także o możliwościach odbycia praktyk czy rozpoczęcia pracy na budowach prowadzonych przez firmę.
- Zależy nam na tym, aby młodzież miała okazję jak najwcześniej poznać na czym polega praca w branży budowlanej. Chcemy im przybliżać pracę w STRABAG i zachęcić, aby w przyszłości związali się z nami. Po pierwszym wykładzie w ZSTiO nr 4 w Łomży i widzimy duży potencjał w tej formie współpracy – mówi Marzena Więckowska Kierownik ds. HR w firmie Strabag.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę