Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Strajkują pomimo „wiosennej przerwy świątecznej”

Pomimo, że w szkołach rozpoczęła się, trwająca od dziś do wtorku włącznie, „wiosenna przerwa świąteczna” związana ze Świętami Wielkiej Nocy, w części szkół w Łomży i regionie nauczyciele nadal prowadzą akcję strajkową. Według danych łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, o godzinie 10. strajkowało 270 nauczycieli w 17 placówkach w mieście i regionie. - Część nauczycieli zawiesiła akcję strajkową na czas świąt, ale deklarują, że powrócą do strajku po świętach, jeśli nic się nie zmieni – przekazują działacze ZNP.

Strajk szkolny trwa od 8 kwietnia, a więc dziś jest 11 dzień (a 9 czynnego) strajku. Organizują go  Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, ale przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej „Solidarności” i nauczyciele niezrzeszeni. Strajkujący nauczyciele codziennie przychodzą do szkoły, ale nie podejmują się prowadzenia lekcji. W Łomży przystąpiła  do niego zdecydowana większość miejskich przedszkoli, wszystkie podstawówki i niemal wszystkie szkoły średnie – za wyjątkiem Wety. Po kilku dniach pojedyncze placówki zaczęły zawieszać strajk czynny. O ile w pierwszych dniach w Łomży i terenie gmin powiatu łomżyńskiego strajkowało około 40 placówek, pod koniec pierwszego tygodnia strajkowały 32 placówki, a w tym tygodniu ich liczba dalej spada z 27 w poniedziałek, 24 we wtorek, 23 w środę do 17 strajkujących dziś.

Nauczyciele mają nadzieje, że podczas dzisiejszego spotkania i rozmów liderów związkowych z rządem zostanie osiągnięte porozumienie, które zakończy strajk czynny.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę