Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Strajkujących szkół ubywa

- Wczoraj w Łomży i najbliższej okolicy strajkowało ponad pół tysiąca nauczycieli – informuje dr Ewa Chludzińska, wiceprzewodnicząca łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dziś rano, trwający od poprzedniego poniedziałku strajk szkolny rozpoczął się w 23 placówkach na ternie Łomży i okolicznych gmin. - Poparcie wśród nauczycieli dla strajku jest duże – mówi Chludzińska podkreślając, że wszyscy strajkujący liczą na to, że zapowiedziane na jutro rozmowy z rządem doprowadzą do zmian.

Strajk szkoły rozpoczął się w 8 kwietnia. Wówczas przystąpili do niego nauczyciele z około 40 placówek w Łomży i na terenie gmin Powiatu Łomżyńskiego. W pierwszych dniach na wyłożenie w przedszkolach czy szkołach listy strajkowe wpisywało się nawet blisko 800 nauczycieli. W następnych dniach liczby strajkujących i placówek, w których prowadzono strajk, powoli zmniejszały się. W piątek strajkowano już w 32 placówkach, a w tym tygodniu w kilku kolejnych nauczyciele zawiesili strajk. W poniedziałek strajkowano w 27 placówkach z Łomży i regionu, wczoraj w 24, a dziś rano strajk rozpoczęto w 23 placówkach.

Według danych przekazywanych przez Ewę Chludzińską z ZNP dziś rano strajk szkolny rozpoczęło 492 nauczycieli.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę