Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Strajk trwa nadal

24 placówki oświatowe w Łomży i najbliższej okolicy prowadzą nadal strajk szkolny – wynika z najnowszych danych oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Dziś rano na listy strajkowe wpisało się 356 osób – mówi dr Ewa Chludzińska, wiceprzewodnicząca ZNP w Łomży podkreślając, że to dane poranne i nie uwzględniają np. nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży, która pracuje głównie popołudniami i codziennie, od ubiegłego poniedziałku, strajkuje w niej 15 - 20 nauczycieli.

Strajk szkolny rozpoczął się 8 kwietnia i dziś jest 7 roboczy dzień strajku. Zgodnie z prawem strajkujący nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia za dni w których strajkują. W wielu miastach Polski samorządowcy zdecydowali się wesprzeć strajk szkolny – np. w Białymstoku Rada Miejska przyjęła specjalne stanowisko z apelem do rządu o spełnienie żądań płacowych pracowników oświaty i podjęcie „prawdziwych rozmów mających na celu zakończenie trwającego strajku”. Władze Białegostoku chcą także zrekompensować nauczycielom starty finansowe spowodowane udziałem w strajku.

Wczorajsze poranne spotkanie nauczycieli łomżyńskich szkół z prezydentem Łomży także – według nieoficjalnych informacji – miało dotyczyć możliwości rekompensat strat strajkujących nauczycieli. Decyzje nie zapadły, ale po świętach ponownie strony mają o tym rozmawiać.

Tymczasem w kraju rozszerza się akcja „Wspieram Nauczycieli”. W jej ramach został uruchomiony specjalny rachunek bankowy, na który będzie można dokonywać wpłat na „Fundusz strajkowy” ZNP na rzecz wszystkich protestujących pracowników oświaty: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877

W przypadku wpłat walutowych, podajemy numer:
SWIFT/BIC: PKOPPLPW
oraz IBAN: PL 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę