Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Piąty dzień strajku w szkołach

- Sytuacja jest bardzo stresująca, bardzo męcząca, bardzo napięta. Mamy doniesienia, z jednej ze szkół, że nauczyciele strajkujący są szykanowani – mówi Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży. Dziś piąty dzień strajku szkolnego. Tak jak wczoraj od pracy powstrzymują się nauczyciele w 32. placówkach w Łomży i najbliższej okolicy. - Rano na listy strajkujących wpisało się 435 osób, ale będzie to się zmieniało, bo kolejni nauczyciele przychodzą do pracy na późniejsze godziny więc w południe na pewno będzie więcej strajkujących – mówi Kołos, która zapowiada, że w poniedziałek rano delegacje łomżyńskich szkół mają spotkać się z prezydentem Łomży.

Wczoraj po południu w siedzibie łomżyńskiego ZPN doszło do spotkania delegacji szkół. - Chcę podkreślić wyraźnie, że nie były to delegacje tylko strajkujących, ale wszystkich szkół Łomży – zaznacza prezes Aleutyna Kołos. 
Rozmawiano o strajku i o tym co dalej. W poniedziałek we wszystkich podstawówkach mają rozpocząć się trzydniowe egzaminy ósmoklasistów, a w szkołach średnich zaczyna się okres klasyfikacji uczniów klas maturalnych. Na razie nie wiadomo, czy to wpłynie na zmiany postawy rządzących i strajkujących. W Łomży nauczyciele chcą rozmawiać z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, aby dowiedzieć się „jak on to widzi”.
- Prezydent z nauczycielami ma się spotkać w poniedziałek o godzinie 9. - mówi Aleutyna Kołos. - Oczekujemy informacji, deklaracji czy nas popiera, czy popiera nasze postulaty, czy może jest wręcz przeciwnie – mówi prezes oddziału ZNP w Łomży dodając, że w Polsce jest wiele miast, które wspierają strajkujących nauczycieli.

W mieście Łomża strajkują nauczyciele we wszystkich szkołach podstawowych i prawie we wszystkich szkołach średnich, z wyjątkiem „Wety”, oraz w większości miejskich przedszkoli.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę