Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Kacper Malczyk z ASP w Łomży wygrał Infotest 2019

- Dwa lata czekałem na taką chwilę! – cieszył się ze zwycięstwa w szóstym Infoteście 2019 Kacper Malczyk (lat 19), 3-klasista Technikum Informatycznego Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Łomży. Chłopiec dwa lata temu zapewniał, że wystartuje w swoim drugim i trzecim Infoteście w PWSIiP i danego sobie słowa dotrzymał. W nagrodę od organizatorów ogólnopolskiego konkursu otrzymał nowoczesną klawiaturę i głośnik bezprzewodowy oraz złoty, wysmukły puchar i dyplom. - Kacper zdobył aż 43 i pół punktu na 45 – chwaliła go przewodnicząca jury dr inż. Aneta Wiktorzak.

W tegorocznym Infoteście, organizowanym od 6 lat przez Państwową Wyższa Szkół Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, rywalizowało 400 uczennic i uczniów z 21 szkół gimnazjalnych, licealnych i technicznych. Drugie miejsce zdobył Bruno Mircevski (opiekun: Jacek Białobrzewski) z II LO imienia Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, trzecie – Marcin Chętnik (opiekun: Leszek Samluk z I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży). W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w Infoteście uczniowie z Litwy, zatem konkurs nabrał charakteru międzynarodowego: Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach oraz Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach, z którego Emilija Siavro dostała nagrodę specjalną dla najlepszego uczestnika Infotestu z zagranicy.

Gości – uczniów, nauczycieli i sponsorów po 2. etapie w uczelni (pierwszy rozgrywał się w każdej ze szkół) witał mgr inż. Artur Arciszewski, natomiast na kolejne konkursy zapraszał dr inż. Tomasz Kużmierowski. Odbędzie się to wkrótce, 30. i 31. maja, jako Robo Exe 2019. Wpierw tzw. Gaming Cup i PLC Expert,  zaś potem Code Master – tj. zawody dla uczniów i studentów z programowania oraz zawody robotów mobilnych i sterowalnych. Kacper Malczyk z pewnością tak dobrej okazji do udowodnienia, na jak wysokim jest poziomie wiedzy i umiejętności informatycznych, nie przegapi.

 

„Barwna i wyrazista, nietuzinkowa osobowość w ASP”

Kacper Malczyk pochodzi z okolic Turośli i jest absolwentem tamtejszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, gdzie informatyki i fizyki uczył go Arkadiusz Górski. - W podstawówce marnowałem czas na gierki, dopiero w gimnazjum zabrałem się do pracy – opowiada zwycięzca przy stoliku w jasnym, przestronnym i nowoczesnym patio wewnętrznym PWSIiP, gdzie jest zielono nie tylko wiosną. - Zakres tematyki Infotestu w dużej mierze pokrywa się z programem nauczania i trzema egzaminami zawodowymi w technikum.

Kacper poświęca ulubionej dziedzinie – poznawaniu nowych technologii i programowaniu – około 3 do 4 godzin dziennie. Zdarza się pięć czy sześć. - To sprawia mi przyjemność, ponieważ lubię się uczyć – uśmiecha się Kacper, którego opiekunem z informatyki jest nauczyciel Ernest Żebrowski w Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej w Łomży. Dwa lata temu Kacper powiedział w portalu 4lomza.pl: - Od dziecka siedziałem w komputerach, zawsze byłem ciekawski, starałem się i staram dowiedzieć jak najwięcej z różnych dziedzin informatyki, połączonej z matematyką, fizyką i logiką.

- Od pięciu lat postawiłem na samorozwój, pracę nad sobą, na ciągłą naukę, ponieważ chcę bardzo dobrze zdać maturę na poziomie rozszerzonym z informatyki i matematyki, żeby móc studiować w Politechnice Warszawskiej – uchyla rąbka tajemnicy na nieodległą przyszłość studencką Kacper. Chciałby zostać wysokiej klasy profesjonalistą i móc dobrze zarabiać w swej ulubionej dziedzinie. Na razie czasem na lekcjach w ASP pomaga koleżankom i kolegom. Nieodpłatnie, z dobrego serca.

- Kacper Malczyk jest barwną i wyrazistą, nietuzinkową osobowością w naszej szkole – cieszy się z sukcesu zwycięzcy Infotestu 2019 Bożena Święszkowska, dyrektor Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. - Bardzo aktywnie działa w Samorządzie Szkolnym, jest autorem lub współautorem wielu inicjatyw. Interesuje się muzyką. Był na miesięcznym stażu zawodowym w Grecji i wspólnie przygotował ciekawą prezentację z osiągnięć podczas tego wyjazdu. Wszędzie go widać, prawie do każdej uroczystości szkolnej wnosi coś od siebie wartościowego. Ma otwartą głowę, chętny do dyskusji, ciągle pomocny, zawsze dynamiczny.

 

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę