czwartek, 12 grudnia 2019 napisz DONOS@

Impreza na 601 "urodziny" miasta

Zagrają: Weekend, Róże Europy i Andrzej Piaseczny z zespołem. Choć do tegorocznych obchodów Dni Łomży pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, ale ratusz podał jakie gwiazdy zagrają i zaśpiewają nam z okazji 601. rocznicy nadania Łomży praw miejskich.

Ratusz miejski podczas Święta 11 listopada (fot. Marek Maliszewski)
Ratusz miejski podczas Święta 11 listopada (fot. Marek Maliszewski)

15 czerwca 1418 roku książę Janusz I Starszy wydał przywilej, nadający łomżanom prawo miejskie chełmińskie. O lat z tej okazji w czerwcu świętujemy Dni Łomży. W tym roku nie będzie takich „fajerwerków” jak w ubiegłym roku, gdy obchodziliśmy okrągłą 600. rocznicę, ale weekend w połowie czerwca ma być rozrywkowy. Jak ogłosił Urząd Miejski w sobotę 15 czerwca na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbędzie się jarmark historyczny z obozowiskiem rycerskim, stanowiskami merytorycznymi, ogródkiem animacyjnym dla dzieci, stanowiskami gastronomicznymi ze średniowieczną kuchnią oraz targowiskiem z pamiątkami i przedmiotami historycznymi. Wieczorem na scenie zagrają wykonawcy muzyki rozrywkowej. Wystąpią grupy Enjoy i Basta, a gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo Weekend znany z przeboju „Ona tańczy dla mnie”.
W niedzielę 16 czerwca na nadnarwiańskich bulwarach ma być rodzinne grillowanie, a na muszli koncertowej zaprezentują się zespoły muzyczne Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, a także grupa Black Jeans z Adamem Kalinowskim oraz Marcin Sójka, zwycięzca dziewiątej edycji programu The Voice of Poland, emitowanego na antenie TVP 2. Wieczorem wystąpi zespół Róże Europy. Ich płyty: Krew Marilyn Monroe, Radio młodych bandytów, czy Marihuana osiągały wielkie sukcesy na przełomie laty 80. i 90. XX wieku. Gwiazdą tego wieczoru ma być jednak Andrzej Piaseczny z zespołem.  

Nim koncertowy weekend się rozpocznie w mieście odbędzie się tradycyjny 32. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”. Spektakle konkursowych, ale i popularne wśród łomżan występy plenerowe i uliczne prezentowane będą od 12 do 15 czerwca.


191129105325.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę