Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Impreza na 601 "urodziny" miasta

Główne zdjęcie
Ratusz miejski podczas Święta 11 listopada (fot. Marek Maliszewski)

Zagrają: Weekend, Róże Europy i Andrzej Piaseczny z zespołem. Choć do tegorocznych obchodów Dni Łomży pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, ale ratusz podał jakie gwiazdy zagrają i zaśpiewają nam z okazji 601. rocznicy nadania Łomży praw miejskich.

15 czerwca 1418 roku książę Janusz I Starszy wydał przywilej, nadający łomżanom prawo miejskie chełmińskie. O lat z tej okazji w czerwcu świętujemy Dni Łomży. W tym roku nie będzie takich „fajerwerków” jak w ubiegłym roku, gdy obchodziliśmy okrągłą 600. rocznicę, ale weekend w połowie czerwca ma być rozrywkowy. Jak ogłosił Urząd Miejski w sobotę 15 czerwca na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbędzie się jarmark historyczny z obozowiskiem rycerskim, stanowiskami merytorycznymi, ogródkiem animacyjnym dla dzieci, stanowiskami gastronomicznymi ze średniowieczną kuchnią oraz targowiskiem z pamiątkami i przedmiotami historycznymi. Wieczorem na scenie zagrają wykonawcy muzyki rozrywkowej. Wystąpią grupy Enjoy i Basta, a gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo Weekend znany z przeboju „Ona tańczy dla mnie”.
W niedzielę 16 czerwca na nadnarwiańskich bulwarach ma być rodzinne grillowanie, a na muszli koncertowej zaprezentują się zespoły muzyczne Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, a także grupa Black Jeans z Adamem Kalinowskim oraz Marcin Sójka, zwycięzca dziewiątej edycji programu The Voice of Poland, emitowanego na antenie TVP 2. Wieczorem wystąpi zespół Róże Europy. Ich płyty: Krew Marilyn Monroe, Radio młodych bandytów, czy Marihuana osiągały wielkie sukcesy na przełomie laty 80. i 90. XX wieku. Gwiazdą tego wieczoru ma być jednak Andrzej Piaseczny z zespołem.  

Nim koncertowy weekend się rozpocznie w mieście odbędzie się tradycyjny 32. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”. Spektakle konkursowych, ale i popularne wśród łomżan występy plenerowe i uliczne prezentowane będą od 12 do 15 czerwca. 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę