Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dobrze wypadała matura na Podlasiu. Tegoroczni maturzyści są w krajowje czołówce

Uczniowie z I LO w Białymstoku najlepiej w województwie zdali nową maturę z matematyki, biologii i angielskiego, zaś z I LO w Łomży z chemii i fizyki. Takie informacje podała Helena SUTYNIEC z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Ale nie tylko szkoły w dużych miastach województwa podlaskiego odniosły sukcesy. Najwięcej punktów z języka polskiego zdobywali maturzyści z LO w Łapach, z historii w Drohiczynie, geografii w Mońkach a z rosyjskiego w Suchowoli. Zdaniem dyrektor OKE nie można jednak na tej podstawie sporządzać rankingu szkół w województwie, chociażby z tego powodu, że wielu uczniów przyznaje się do brania przed maturą korepetycji. Sukces podlaskich maturzystów jest jednak bezsporny- nie tylko zajęli trzecie miejsce w Polsce pod względem zdawalności, ale także średnia punktów z przedmiotów maturalnych stawia ich na trzecim miejscu w kraju z języka polskiego i historii i drugim z matematyki.


W siedmiu szkołach pozytywnie zdali maturę wszyscy uczniowie do niej przystepujący- dla porównania w województwie warmińsko- mazurskim były tylko trzy takie placówki.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę