Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Na Podlasiu poszukiwani są nauczyciele języków obcych.

Prawie 4 tysiące mniej uczniów niż w ubiegłym roku, 23 zlikwidowane szkoły i ponad 70 nauczycieli, którzy planowali odejść na emeryturę. Tak rozpoczynający się jutro nowy rok szkolny wygląda w województwie podlaskim. Rozpocznie go około 206 tysięcy uczniów, czyli o prawie 4 tysiące mniej niż w ubiegłym roku. Mniej jest też szkół - o 23, choć nie zostało ich zlikwidowanych tak dużo, jak na przykład w 2000 roku - wtedy ubyło 65. Jak powiedziała rzecznik Kuratorium Oświaty w Białymstoku - Grażyna Citko - zlikwidowane zostały szkoły małe, gdzie było około 20 uczniów. Ponadto nie ma już szkół tzw. "martwych", które od kilku lat nie prowadziły naboru, np. zawodowe.


Nie wiadomo jeszcze ilu nauczycieli odeszło na emeryturę. Planowało ponad 70, ale przez wakacje mogli zmienić zdanie. Nie wiadomo też ile osób nie będzie miało w nowym roku szkolnym pracy, ale ci poszukujący mogą w Kuratorium Oświaty, albo też na jego stronie internetowej sprawdzić, gdzie są wolne miejsca. Obecnie w województwie podlaskim najbardziej poszukiwani są nauczyciele języków obcych: angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego oraz litewskiego i ukraińskiego. Rozpoczynający się jutro nowy rok szkolny potrwa do 30 czerwca przyszłego roku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę