Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Weta i ASP podniosą kompetencje zawodowe uczniów

Główne zdjęcie
Posiedzenie Zarządu Województwa Podlaskiego (fot. UMWP/wrotapodlasia.pl)

Ponad dwa miliony złotych unijnego dofinansowania trafi do dwóch szkół z Łomży na podniesienie kompetencji zawodowych uczniów. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dziś dofinansowanie na kilka projektów dotyczących kształcenia zawodowego. W Łomży pieniądze trafią do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących oraz Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej i łącznie obejmą ponad 230 uczniów.

Jak przekazała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik Marszałka Województwa Podlaskiego, podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Województwa Podlaskiego przyznano dofinansowanie w wysokości 8,4 mln złotych na siedem projektów. Jeden z największych - Rynek pracy otwarty na młodych techników – zrealizuje  Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Projekt oferuje atrakcyjne kształcenie w kierunkach - technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii. Wprowadzone mają zostać różnorodne formy zajęć pozalekcyjnych dla 183 uczniów oraz 10 nauczycieli w celu podniesienia ich umiejętności i kompetencji zawodowych. W planie jest również między innymi utworzenie dwóch pracowni do zajęć, co wpłynie na innowacyjność bazy dydaktycznej szkoły. Wartość projektu wynosi 2 mln zł, a przyznana dotacja z RPOWP to 1,9 mln zł.

Dofinansowanie zyskał także Kompleksowy program rozwoju Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Łomży. To szkoła działająca przy Wyższej Szkole Agrobiznesu. Projekt jest skierowany do 50 uczniów klas II - IV specjalizujących się w kierunku – technik informatyk. Wsparcie otrzyma także siedmiu nauczycieli. Uczestnicy będą mogli wzmocnić i wyrównać swoje szanse edukacyjne w zakresie kompetencji kluczowych i zawodowych. Nauczyciele i uczniowie poszerzą także umiejętności praktyczne poprzez udział w stażach zawodowych. W planie jest również organizacja grupowych warsztatów psychologiczno-pedagogicznych oraz spotkań panelowych z przedsiębiorcami. Wartość projektu to 1,3 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP wynosi 1,2 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę