Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zamiast wagarów... mistrzostwa CS-GO

Pierwszy dzień wiosny, to tradycyjnie dzień wagarowicza. Od lat nauczyciele ł starają się, aby tego dnia zapewnić uczniom dodatkowe atrakcje, które powstrzymałyby ich przed... wyjściem ze szkoły. W szkole rolniczej w Marianowie przez trzy dnia świętowano Dni Kultury Uczniowskiej, w ramach których odbyły się m.in. konkursy na najlepszego traktorzystę szkoły czy mistrza FIFA 2019 i Counter-Strike.

Dni Kultury Uczniowskiej w podległym pod ministerstwo rolnictwa Zespole Szkół CKR w Marianowie rozpoczęły się dzień przed, a zakończyły się dnień po dniu wagarowicza. Jak przekazuje dyrektor szkoły Sławomir Łomotowski pierwszego dnia świętowania zorganizowano konkurs na najlepszego traktorzystę szkoły. Do zawodów przystąpiło 19 uczniów, reprezentantów wszystkich klas. Był test teoretyczny dotyczy przepisów ruchu drogowego, a po nim praktyczne zadania. Traktorzyści popisywali się umiejętnością cofania przyczepą dwuosiową po łuku oraz parkowaniem prostopadłym.
W dniu wagarowicza, po oficjalnym wręczeniu przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego srebrnych kluczy do szkoły zaprezentowano wyniki konkursu „Moja kukurydza”, a potem rozpoczął się ogólnopolski konkurs matematyczny, którego merytorycznym organizatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4IMPROVE pod patronatem Ministerstwa Edukacji. 
- W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas – mówi dyrektor Łomotowski. - Nadrzędnym celem akcji było uzmysłowienie uczniom, że myślenie logiczne może być dobrą zabawą. 
Były też konkursu z wiedzy ogólnej o świecie i z wiadomościami z przedmiotów rolniczych i mechanizacyjnych. Dla amatorów sportów przygotowano grę na konsoli FIFA 2019. 
- Do zawodów przystąpiło 28 uczniów. W zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszych graczy – podaje Łomotowski. 
21. marca obchodzony jest także Światowy Dzień Poezji, a w szkolnej bibliotece w Marianowie  odbyło się spotkanie pod hasłem „Czytam sobie - czytam tobie”. - Miłośnicy poezji mogli poczytać piękną literaturę oraz w intelektualnej atmosferze o niej porozmawiać – przekazuje dyrektor Łomotowski. - Nie zabrakło również czegoś dla koneserów sztuki filmowej. W klasach były wyświetlane następujące filmy: „Cześć Tereska”, „Big Mike” oraz „Ludzie honoru”. Słowem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Aby dzień był dla wszystkich dostatecznie smakowity, uczniowie przygotowywali popcorn i watę cukrową dla swoich kolegów i koleżanek.

Ostatniego dnia świętowania DKU w pracowni informatycznej, z – jak zaznacza dyrektor Łomotowski – nowym światłowodowym internetem, odbywały się rozgrywki w znaną i lubianą przez naszą młodzież grę strategiczną CS-GO. Pięcioosobowym drużynom z każdej klasy towarzyszyło mnóstwo emocji i zdrowej rywalizacji.

na podstawie materiału nadesłanego
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę