Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sędzia z Łomży prezesem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku

Krzysztof Adamiak, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży, został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na nowego prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. - To w pełni zasłużony awans. Sędzia Adamiak, to bardzo sprawny sędzia. Nie było żadnych uwag do jego pracy – mówi sędzia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży podkreślając, że to pierwszy przypadek, gdy sędzia z Łomży obejmuje stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Pełnienie funkcji sędzia Adamiak rozpoczyna dziś. Sąd Apelacyjny w Białymstoku jest sądem nadrzędnym nad sądami okręgowymi w Białymstoku, Łomży, Olsztynie, Ostrołęce i Suwałkach.

Sędzia Krzysztof Adamiak ma 46 lat. W 1997 r. ukończył wyższe studia prawnicze, uzyskując tytuł magistra prawa. Po ukończeniu aplikacji sądowej, w 1999 r. złożył egzamin sędziowski i podjął pracę na stanowisku stażysty kuratorskiego w Sądzie Rejonowym w Łomży. Od 2001 roku został mianowany asesorem sądowym, na krótko w Sądzie Rejonowym w Grajewie, po czym przeniesiony na stanowisko asesora w Sądzie Rejonowym w Zambrowie. Z tym sądem związany był przez kilkanaście kolejnych lat. Postanowieniem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z 2003 r. asesor Krzysztof Adamiak został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zambrowie. W 2005 r. Minister Sprawiedliwości powołał sędziego Krzysztofa Adamiaka do pełnienia funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Zambrowie. Funkcję tę pełnił do 2013 roku. W tym czasie kilkukrotnie był delegowany przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku do orzekania w III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Łomży. W 2014 roku sędzia Krzysztof Adamiak został powołany przez Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na sędziego Sądu Okręgowego w Łomży. Ostatnio pełnił funkcję rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Łomży, był też prezesem łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. 
Teraz Minister Sprawiedliwości powołał go na  stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. 6-letnią kadencję sędzia Krzysztof Adamiak rozpoczyna dziś – 21 marca 2019 roku. 
Sędzia Krzysztof Adamiak, póki co jest sędzią Sądu Okręgowego w Łomży, ale przeszedł już całą procedurę awansu na sędziego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Jego powołanie przez Prezydenta RP spodziewane jest w najbliższym czasie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę