Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

„Multimedialne” maluchy z Siódemki

Główne zdjęcie
fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży

- Wszystkim nam przyszło żyć w dziwnych, czy może raczej dziwacznych czasach, w których rzeczywistość mierzona jest przekątną ekranu, rozdzielczością, pikselami i wielkością pamięci RAM – pisze Kamil Konopka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, dodając, że skoro świat wymaga od nas nowych umiejętności, rozsądnie by było, gdybyśmy wyposażyli w nie najmłodszych. Przekonuje, że w „Siódemce” najmłodsi uczniowie nie tylko mają kontakt z nowoczesną technologią informacyjno - komunikacyjną, ale wręcz traktują ją tak, jak ich rodzice w przeszłości traktowali kredę i gąbkę.

Multimedialne „nowinki” edukacyjne wykorzystują np. uczniowie klasy IIa. Jak opisuje Kamil Konopka wykonywanie ćwiczeń z użyciem obecnego w ich sali wielkiego ekranu dotykowego, skanowanie kodów QR, rozwiązywanie zadań na tablecie z wykorzystaniem edukacyjnych platform internetowych, to dla „siódemkowego” drugoklasisty przysłowiowa bułka z masłem. To jednak nie wszystko: na pomysły uczniów czeka mały programowalny robot, który również jest częstym gościem na zajęciach w klasie IIa. Jego obecność na lekcji to mały wstęp do algorytmiki, która realizowana jest w klasach starszych przez kontakt z nieco bardziej skomplikowanymi aplikacjami.  - Widząc małych programistów w akcji, nie można nie poczuć najpierw lekkiego zdziwienia, a następnie radości i spokoju „Poradzą sobie z każdym sprzętem, nie ma obawy” - ocenia dodając, że mali uczniowie „Siódemki” w przyszłości będą mogli błyskawicznie przebrnąć przez technologiczne zawiłości każdego urządzenia i zająć się sprawami ważniejszymi dla nich i dla świata. Byle tylko świat nie przesadził… - zaznacza wskazując, że dorośli pamiętają zapewne serial „Black mirror”.

Prezentując multimedialne osiągnięcia SP 7 wicedyrektor przypomina, że prowadzony jest nabór do oddziału przedszkolnego i dwóch klas pierwszych, a wszyscy rodzice, którzy zdecydują się jeszcze na skorzystanie z oferty edukacyjnej Siódemki”, mogą być pewni, że ich pociechy otrzymają także „potężne cyfrowe wsparcie”.

Tekst na podstawie materiału nadesłanego przez SP nr 7 w Łomży
Zdjęcia: Kamil Konopka, SP 7 w Łomży

Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży
Foto: fot. K. Konopka, SP 7 w Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę