Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Przedwczesna śmierć nauczycielki

Główne zdjęcie
śp. dr Alina Szepelska (fot. PWSIiP Łomża)

Nie żyje dr Alina Szepelska nauczyciel akademicki PWSIiP oraz przedmiotów ekonomicznych w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Przeżyła 45 lat. Zmarła po nagłej i ciężkiej chorobie.

Dr Alina Szepelska zmarła w sobotę, 9. marca 2019 roku. O jej przedwczesnej śmierci poinformowała  Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, z którą to uczelnią związana była od 2008 roku. Rok wcześniej dr Alina Szepelska obroniła pracę doktorską „Poradnictwo zawodowe dla młodzieży ponadgimnazjalnej (studium przypadku regionu podlaskiego)”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. M. Juchnowicz (SGH).
- Była autorką wielu publikacji naukowych, których tematyka dotyczyła rynku pracy, kształcenia ustawicznego, nierówności społecznych, rozwoju regionalnego, kapitału społecznego. Interesowała ją sytuacja lokalnych liderek, przedsiębiorczych kobiety ze wsi. Była członkinią Narodowego Forum Doradztwa Kariery, nauczycielem akademickim, nauczycielem przedmiotów ekonomicznych w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, szkolnym doradcą zawodowym, kierownikiem praktyk, ekspertem Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży, doradcą zawodowym w projektach unijnych realizowanych m.in. przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Białymstoku oraz Białostocką Fundację Kształcenia Kadr. Uczestniczyła w międzynarodowej wymianie kadry akademickiej, goszcząc w Bilecik Sheikh Edebali University w  Turcji oraz w  Klaipeda State College na Litwie. Prowadziła warsztaty z doskonalenia kompetencji osobistych, w tym komunikacji społecznej, asertywności i budowania poczucia własnej wartości, takie jak: „Akademia Studenckiej Aktywności”. Jako dr nauk ekonomicznych ze specjalnością: ekonomia rynku pracy, wychowała kilka pokoleń absolwentów naszej uczelni. Była ich wykładowcą, doradcą zawodowym, trenerem personalnym  – opisuje uczelnia działalność zmarłej nauczycielki podkreślając, że zawsze była otwarta na problemy studentów, zaangażowana w proces ich kształcenia, przekazująca zdobytą wiedzą i olbrzymie doświadczenie praktyczne w sposób niezwykle merytoryczny. - Pogrążona w żałobie społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży żegna dr Alinę Szepelską, naszą serdeczną Koleżankę o wielkiej kulturze słowa i bycia, oraz składa kondolencje rodzinie zmarłej i jej przyjaciołom.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę