Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Szkoły do wyboru... przedszkolaków

Trwa nabór do klas „zerówek” i klas pierwszych szkół podstawowych. Choć teoretycznie w podstawówkach obowiązuje rejonizacja, czyli uczeń przypisany jest do szkoły w zależności od miejsca zamieszkania, to władze samorządowe miasta respektują inne wybory rodziców sześcio- i siedmiolatków, a szkoły starają się przekonać i zachęcić rodziców, że to właśnie u nich dziecko będzie miało najlepiej. W poniedziałek dzień otwarty organizowała Szkoła Podstawowa nr 7.

Dzień Otwartych Drzwi w „Siódemce” , jak to już utarło się w wieloletniej tradycji szkoły, pełen był zabaw edukacyjnych, eksperymentów, anglojęzycznych łamigłówek, zadań plastycznych, występów muzycznych czy sportowo – rekreacyjnej aktywności. Zabawę i pracę tym razem połączono w stosunku korzystniejszym dla tej pierwszej. Było wesoło i miło, ale padło też wiele pytań o atuty szkoły w odniesieniu do jej najmłodszych uczniów. Bez wątpienia są nimi: 
- zorganizowana nauka tenisa w klasach I – III wg programu „Tenis10 - Narodowy Program Upowszechniania Tenisa” (we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym),
- nauka pływania, 
- zajęcia taneczno – ruchowe, 
- koło plastyczne, 
- zajęcia terapii ręki i rozwijania umiejętności grafomotorycznych, 
- zajęcia językowe „Kreatywnie poznaję świat”, 
- zajęcia programu rozwijającego przedsiębiorczość „Od grosika do złotówki” objęte patronatem Ministerstwa Finansów. 
Wszystkie te zajęcia realizowane są przez profesjonalną kadrę psychologiczno – pedagogiczną (również socjoterapeutę, psychologa, logopedę, pedagoga).  

Nauczyciele szkoły podkreślają, że po dniu Otwartych Drzwi najmłodsi już wiedzą, gdzie w szkole są właściwe sale lekcyjne, łazienki, sklepik, gabinet pani higienistki, boisko czy też sala sportowa. Tej ostatniej nie da się, rzecz jasna, przegapić ze względu na rozmiary. 
W tym roku SP7 prowadzi nabór do dwóch klas pierwszych i jednego oddziału zerowego. 

na podstawie materiału nadesłanego przez SP 7 w Łomży

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę