Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Charytatywne koncerty dla Pawła

Muzyk łomżyńskich zespołów Paweł Śliż zbiera na operację, która zahamuje postępy niedowładu nóg, dzięki czemu będzie mógł poruszać się sprawniej. Poza trwającą zbiórką w internecie odbędzie się też specjalny koncert, podczas którego można będzie wesprzeć tego zdolnego gitarzystę i basistę. W Garage Grill & Bar w piątek oraz w sobotę rocka, bluesa i country zagra aż osiem zespołów. Wstęp jest wolny, ale przy scenie będzie znajdować się puszka na dobrowolne datki. – Pomagać potrzebującym trzeba zawsze, jeśli tylko leży to w zasięgu naszych realnych możliwości – mówi Jan „Yaniu” Górski, zapowiadając dwa dni świetnych koncertów w szczytnym celu.

Paweł Śliż od dziecka zmaga się ze skutkami niedowładu nóg. Co gorsza nie ma żadnej gwarancji, że jego stan nie ulegnie pogorszeniu, a wtedy nie będzie mógł już chodzić nawet tak jak teraz, w pozycji pochylonej. Jedyną szansą na zahamowanie postępów choroby są dwie skomplikowane operacje w poznańskiej Klinice Grunwaldzkiej. Ich koszt to aż 30 tysięcy złotych, dlatego niepełnosprawny muzyk, wcześniej wielokrotnie biorący udział w koncertach charytatywnych na rzecz innych, ogłosił zbiórkę w internecie. Na tę chwilę udało się zebrać ponad 17 tysięcy złotych, a pomocy koledze nie odmówili też przedstawiciele łomżyńskiego środowiska muzycznego, wspierani przez muzyków z pobliskiej Ostrołęki. Efekt to dwudniowy koncert w Garage Grill & Bar (aleja Legionów 141G), a właściwie nawet nieformalny festiwal-przegląd lokalnej sceny.
– Uważam, nie bez podstaw, że środowisko łomżyńskie jest w naszym regionie ewenementem, bo nasza scena muzyczna jest naprawdę silna i bardzo zróżnicowana – podkreśla Jan „Yaniu” Górski.  
Potwierdza to również skład biorących udział w koncercie dla Pawła zespołów, grających pop, rock – klasyczny oraz alternatywny, bluesa, blues-rocka oraz country.
W piątek 15. lutego od godziny 19:00 godzinne koncerty zagrają: RY Roberta Wieczorka (ex Polityka) i Jana „Yania” Górskiego (The BL Blues Band), z udziałem Pawła Śliża na basie; Holy Water, debiutujący w nowym składzie z basistą Grzegorzem Wądołkowskim; The BL Blues Band oraz MadBee. W sobotę 16. lutego o tej samej porze zaprezentują się duet Ola Suproń & Paweł Wiski, czyli młodziutka, bardzo utalentowana wokalistka z gitarowym akompaniamentem, reaktywowany na tę okazję Microklimat, w którym Paweł Śliż gra na gitarze, wykonujący alternatywnego rocka StoneLeaf oraz na finał Droga na Ostrołękę. Adam Wołosz, basista i wokalista ostrołęckiej grupy, zapowiada też, że zagra solo kilka autorskich utworów; będą też inne niespodzianki, bo niektóre zespoły zapowiadają spore zmiany w swych koncertowych programach.
– To solidarność muzyków, nie tylko lokalnych – podkreśla Czarek Borusiewicz z MadBee, zespołu łomżyńsko-ostrołęckiego. – Zawsze wspieramy tego typu inicjatywy, a tu gramy przecież dla kolegi-muzyka. Dlatego zapraszam w piątek i w sobotę do Garage Grill & Bar, bo nie tylko możemy w ten sposób pomóc Pawłowi, ale też posłuchać dobrej muzyki – będzie to szeroki przegląd lokalnych zespołów grających pop, rock, bluesa i country. 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę