Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Magisterka z Zarządzania na PWSIiP

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jak przekazuje Jolanta Święszkowska ma to być profil praktyczny, z dwiema specjalnościami: zarządzanie w handlu i usługach oraz zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

W rekrutacji na studia magisterskie z Zarządzania, która ruszy od przyszłego roku akademickiego, będą mogli wziąć udział absolwenci studiów pierwszego stopnia z Zarządzania oraz kierunków pokrewnych (obszar nauk społecznych). Dr Dariusz Perło, Prorektor ds. Dydaktyki i Spraw Studenckich PWSIiP, tłumaczy, że uczelniany wniosek o uruchomienie nowego kierunku był rozpatrywany zgodnie z zasadami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, zwanej także Konstytucją dla Nauki, która obowiązuje od 1 października 2018 r.  – Ministerialni eksperci oceniali realny dorobek naszej kadry naukowo-dydaktycznej, a nie tak zwane minima kadrowe. Nasz wniosek został przyjęty bez zastrzeżeń  – wyjaśnia Prorektor.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży funkcjonuje od 2004 roku. Początkowo kształciła  studentów na dwóch kierunkach: Zarządzanie i marketing oraz Informatyka. Dynamiczny rozwój uczelni – związany m.in. z powstaniem innowacyjnej infrastruktury – sprawił, że po piętnastu latach działalności placówka oferuje kilkanaście kierunków kształcenia w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Są to studia pierwszego stopnia z Administracji, Zarządzania, Pracy socjalnej, Pedagogiki, Filologii angielskiej, Informatyki, Technologii żywności,  Automatyki i robotyki, Pielęgniarstwa, Dietetyki, Kosmetologii i Wychowania fizycznego. Studia drugiego stopnia z Administracji, Zarządzania, Informatyki, Technologii żywności, Pielęgniarstwa, oraz jednolite studia magisterskie z Prawa i Fizjoterapii.

Obecnie w PWSIiP trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia z Informatyki oraz Technologii żywności i żywienia człowieka. Kandydaci mogą składać dokumenty do 27 lutego 2019 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę