Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Gaz pieprzowy w szkole w Nowogrodzie

Jedna z uczennic szkoły podstawowej w Nowogrodzie w szkolnej szatni rozpyliła gaz pieprzowy. Strażacy z budynku szkoły do pobliskiej sali gimnastycznej ewakuowali ponad 300 uczniów i około 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Na miejscu pracują także ratownicy medyczni, którzy zajmują się m.in. kilkunastoma osobami „w stanie podwyższonego poddenerwowania”. Prawdopodobnie jedna z uczennic zostanie przewieziona do szpitalna na badania.

Do zdarzenia doszło kwadrans przed godziną 10. Na miejscu są cztery zastępy zawodowych strażaków ratowników z Łomży i ochotnicy z Nowogrodu. Jak podaje brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, jedna z uczennic szkoły przyznała już się do rozpylenia gazu pieprzowego. Na razie nie wiadomo czy było to działanie celowe, czy do rozpylenia doszło przypadkowo. 
- W tej chwili trwa wietrzenie szkolnych pomieszczeń, po czym ewakuowani do sali gimnastycznej uczniowie i personel szkoły będą mogli wrócić do budynku – podaje brygadier Wilczyński. 
Z ponad 300 ewakuowanych osób 15 uskarżało się na większe ogólne poddenerwowanie. Zajmują się nimi lekarze i ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego. Prawdopodobnie tylko jedna z uczennic zostanie przewieziona do szpitalna na badania. Reszta uczniów i nauczycieli nie odczuwa negatywnych skutków rozpylenia gazu pieprzowego w szkolnej szatni.  
Komendant Wilczyński przypomina, że niedawno podobne zdarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę