Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Lalki z Łomży na szczepionki dla dzieci z Afryki

Kilkanaście szmacianych lalek własnoręcznie wykonali nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. lalki powstały w ramach, organizowanej pod honorowym patronatem UNICEF, akcji „Wszystkie Kolory Świata” i w czwartek będą zlicytowane podczas szkolnej aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

Zespół Szkół Specjalnych w Łomży to jedyna szkoła w mieście, która od trzech lat angażuje się w   projekt edukacyjno-pomocowy „Wszystkie Kolory Świata”. Przyświeca mu szczególny cel -  niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. - Cała akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby osób do wykonania szmacianej laleczki – symbolu ratowania życia – podkreślają trzy szkolne koordynatorki akcji UNICEF Danuta Wierzbowska, Emilia Turowska i Iwona Gilewska. - Nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie i dzięki wspólnym wysiłkom i ogromnemu zaangażowaniu powstały wyjątkowe laleczki, z których każda ma swoją historię, swoje imię, pasję, datę i miejsce urodzenia.
Wszystkie przygotowane lalki wezmą udział w aukcji charytatywnej, która odbędzie się jutro - w czwartek 17 stycznia 2019 roku, o godzinie 13:00, w budynku  Zespół Szkół Specjalnych w Łomży.
- Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Afryce. Symboliczne 10 złotych przeznaczone na ten cel ratuje życie jednemu dziecku, jednak wierzymy, że dzięki hojności i wielkiemu sercu naszych gości uda nam się pomóc wielu dzieciom – podają organizatorki akcji podkreślając, że całkowity dochód zostanie przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

Zdjęcia przygotowanych na aukcję laleczek można obejrzeć na stronie internetowej szkoły. My prezentujemy tylko kilka z nich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę