Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ciekawy plakat... i zawód

Główne zdjęcie
Zawód pt. "Inżynier mechatroniki", plakat Lidii Chętnik z SP 1 w Łomży

Utalentowana gimnazjalista Lidia Chętnik z łomżyńskiej „Jedynki” zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI” w kategorii plakat. Jej „Inżynier mechatroniki” pokonał prace 116 uczniów ze szkół gimnazjalnych z czterech subregionów województwa podlaskiego: białostockiego bielskiego, łomżyńskiego i suwalskiego.

Jak przekazuje Anna Zakrzewska z łomżyńskiej „Jedynki” konkurs odbył się w ramach projektu „Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”, który realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. W projekcie uczestniczą także uczniowie III klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży. Głównym celem jest popularyzacja kształcenia zawodowego, zarówno wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę w planowaniu ścieżki edukacji swoich dzieci. Projekt ma ukazać walory i możliwości, ale głównie korzyści, jakie mogą osiągnąć młodzi ludzie, wybierając dalszą edukację prowadzącą do uzyskania uprawnień do pracy w określonym zawodzie i na konkretnym stanowisku. Jednym z  konkursów odbywających się w ramach projektu był ten plastyczny.
- Wzięły w nim udział (w kategorii plakat) dwie uczennice naszej szkoły: Lidia Chętnik i Wiktoria Kaczmarek – podaje Anna Zakrzewska. - Ich zadaniem było stworzenie pracy przedstawiającej wizję zawodu przyszłości. W etapie subregionalnym komisja konkursowa spośród nadesłanych prac wyłoniła 28 najlepszych plakatów, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazły się prace obydwu naszych uczennic, a zwycięzcą okazała się utalentowana Lidia Chętnik. 
Jej plakat przedstawiający zawód „Inżynier mechatroniki” zdobył I miejsce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę