Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Olimpiada PCK

Maria Rusiecka z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Łomży i Katarzyna Sulewska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży będą reprezentowały miasto podczas okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Obie dziewczyny wygrały etap rejonowy Olimpiady.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. 
Jak przekazuje Agnieszka Rogińska w piątek w Bursie Szkolnej Nr 1 w Łomży odbywały się rozgrywki rejonowe Olimpiady. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z miasta. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań. Pierwsze miejsce w kategorii Szkół Podstawowych/Gimnazja zajęła Maria Rusiecka z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Łomży, a w kategorii Szkół Średnich zajęła Katarzyna Sulewska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.
Zwyciężczynie zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady, który odbędzie się w marcu w Białymstoku.

Dodajmy, że to już 27. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę