Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Współtwórca polskiego Internetu z Łomży

Urodził się i wychował w Łomży. Ukończył I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, a po nim ruszył w świat... Był Uniwersytet Warszawski, Polska Akademia Nauk i staże na światowej sławy uniwersytetach m.in. Harvarda i Princeton. Po transformacji ustrojowej 1989 roku istotnie przyczynił się do zniesienia embarga na dostęp Polski do zaawansowanych technologii oraz zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. W poniedziałek dr Maciej Kozłowski o swoich doświadczeniach będzie opowiadał w rodzinnej Łomży.

Spotkanie z dr. Maciejem Kozłowskim organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jolanta Święszkowska z PWSIiP zapraszając wszystkich zainteresowanych na poniedziałkowe spotkanie z astronomem oraz pionierem polskiego Internetu,   podkreśla, że dr Maciej Kozłowski pracował w prestiżowych instytucjach badawczych: Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Obliczeniowym PAN (obecnie Instytut Podstaw Informatyki PAN) oraz Centrum Astronomicznym PAN. W 2001 roku został uhonorowany przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.
- W PWSIiP w Łomży dr Maciej Kozłowski opowie młodzieży: jak wprowadził Polskę na salony światowych sieci teleinformatycznych, dlaczego było to tak istotne, zwłaszcza dla astronomów i fizyków, i jakie wywołało konsekwencje naukowe – podaje Święszkowska. 

Termin otwartego także dla innych mieszkańców Łomży i okolicy spotkania z dr. Maciejem Kozłowskim to poniedziałek, 17 grudnia, godz. 13:40, Aula im. prof. Antoniego Jakubczaka, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, ul. Akademicka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę