Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Warsztaty i koncert muzyki gospel

– Podczas wcześniejszych edycji „Sceny z Mistrzem” mieliśmy praktycznie wszystkie rodzaje muzyki, od piosenki aktorskiej do musicalu, ale nie wyobrażałam sobie sytuacji, że może zabraknąć wśród nich gospel! – mówi Magda Sinoff, instruktor wokalny MDK-DŚT. W piątek i w sobotę zajęcia w MDK poprowadzi Agnieszka Gorączkowska, wokalistka znana z zespołu gospel Trzecia Godzina Dnia i współpracy z Mietkiem Szcześniakiem, a wszystko zakończy wspólny koncert artystki oraz uczestników warsztatów, w tym 30-osobowego chóru. – Mam nadzieję, że będzie to wspaniały czas i swoiste przedbożonarodzeniowe preludium! – mówi Agnieszka Gorączkowska, zapowiadając ciekawe zajęcia warsztatowe i finałowy koncert.

„Scena z Mistrzem” to cykl zajęć wokalnych organizowanych przez MDK-DŚT, podczas których pedagogami są najwybitniejsi polscy wokaliści. Dzięki temu warsztatowicze mogli ćwiczyć pod kierunkiem choćby Janusza Szroma, Mietka Szcześniaka, Grażyny Łobaszewskiej czy Katarzyny Groniec, a najlepsi z nich byli wybierani do udziału w finałowych koncertach. 
– Chodziło nam z Bernardem Karwowskim o to, żeby zarazić młodych ludzi dobrą muzyką – podkreśla Magda Sinoff. – Stąd duży nacisk na piosenki skomponowane i napisane, a nie wyprodukowane przez komputer, bo technologia to nie wszystko. 
W najbliższy weekend odbędą się zajęcia z utytułowaną śpiewaczką gospel Agnieszką Gorączkowską, znaną już łomżyńskiej publiczności z udziału w koncercie „Gwiazdka z nieba”.  
– Z ogromną przyjemnością po raz kolejny będę gościć w Łomży – mówi Agnieszka Gorączkowska. Na zaproszenie MDK-DŚT i Studia Wokalnego Magdy Sinoff poprowadzę warsztaty wokalne, które będą pod hasłem warsztatów gospel, uwieńczone koncertem finałowym. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i dobro, które nie pierwszy raz spotyka mnie na łomżyńskiej ziemi. Po pierwsze nieodzowny fakt, że tu zdałam za pierwszym razem egzamin na prawo jazdy i mogę do Państwa bez przeszkód przyjechać (śmiech). Po drugie to, że zostałam współuczestniczką cyklicznego wydarzenia „Scena z Mistrzem”, za co gorąco, a nawet gorączkowo dziękuję i że przez to, choć nie wiem czy zasługuję, mogę znaleźć się w gronie najznakomitszych artystów, którzy są moimi mentorami jak Mieczysław Szcześniak czy Grażyna Łobaszewska. I po trzecie, że mogę podzielić się z Państwem moimi umiejętnościami i wiedzą w sposób praktyczny. 
Warsztaty zaplanowano na piątek od godziny 18:00 i na sobotę od godziny 11:00 w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. – Cieszę się, że na te warsztaty zgłosiło się aż tyle osób! – mówi Magda Sinoff, dodając, że w sobotę podczas koncertu finałowego o godzinie 18:00 na jednej scenie zaśpiewają też rodzice z dziećmi, wykonując nie tylko śpiewane w wielogłosie utwory gospel, ale też 3-4 utwory świąteczne. Urozmaicony repertuar przygotowała też gwiazda wieczoru, a towarzyszyć jej będzie świetny pianista i jednocześnie mąż, Rafał Gorączkowski.
– Będziemy towarzyszyć Agnieszce Gorączkowskiej w niektórych utworach – zapowiada Magda Sinoff w imieniu Studia Wokalnego eMDeK. – Wystąpią też soliści, zaśpiewa również cały chór, złożony z 30. uczestników, który śpiewał już podczas występu Jakuba Wociala – zapowiada się bardzo fajny koncert, więc zapraszamy do MDK!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę