Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Z Marianowa na NWR w Poznaniu

To było jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w tym roku. Organizowaną w Poznaniu Narodową Wystawę Rolniczą, zorganizowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w weekend odwiedziło prawie 36 tysięcy osób. Prezentowało się ponad 200 wystawców - producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, koła gospodyń wiejskich, czy szkoły rolnicze. Swoje stoisko miała także Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. - Udział w Narodowej Wystawie Rolniczej był dla nas cennym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem – mówi Sławomir Łomotowski, dyrektor szkoły.

- Celem wystawy było pokazanie aktualnego oblicza polskiej wsi na przestrzeni lat z poszanowaniem tradycji i historii – tłumaczy Sławomir Łomotowski podkreślając, że w otwarciu wystawy wzięli udział m.in. Prezydent Polski Andrzej Duda oraz minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. 
Opisuje, że w ramach imprezy został przeprowadzony konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W rywalizacji wzięły udział 52 szkoły rolnicze prowadzone przez MRiRW.  
- Wszystkie stoiska były bardzo starannie przygotowane i atrakcyjne. Na każdym wkomponowane były motywy i  akcenty narodowe, co sprawiało, że wszyscy czuliśmy się jak jedna wielka polska rodzina – podkreśla Sławomir Łomotowski, dyrektor szkoły rolniczej w Marianowie. - Nasze stoisko cieszyło się olbrzymim powodzeniem zwiedzających. Podziw wzbudzał ciągnik wykonany z rolek papieru toaletowego, z obracającymi się kołami i migającym światłem sygnalizacyjnym. 
Bardzo dostojnie prezentowała się wykonana przez uczniów polska brzoza, na której „ćwierkały” kolorowe ptaki. W tle rozciągały się łany pól przeplatane lawendowymi poletkami, wykonanymi z kuleczek z bibuły. Pola rozświetlone słońcem były pięknym tłem do zdjęć, które bardzo chętnie robili zwiedzający wystawę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty Bio z mleczarni w Piątnicy, reklamowanej przez nas w ramach współpracy. Byliśmy dumni, że zwiedzający znają i doceniają oryginalny smak naszych lokalnych wyrobów.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę