Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 października 2022 napisz DONOS@

Sejmik Samorządów Uczniowskich w SP 1 w Łomży

„Nie ma demokracji bez udziału obywateli. Tam, gdzie obywatele nie interesują się życiem publicznym, demokracja jest bardzo krucha”. Słowami Jana Nowaka Jeziorańskiego rozpoczął się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży XII Sejmik Samorządów Uczniowskich. - Praca w Samorządzie Uczniowskim to ważne doświadczenie na polu nauki demokratyzacji, pomysłowości i kształtowania osobowości uczniów – przekazuje Joanna Marek, nauczyciel SP 1 w Łomży podkreślając, że podstawą działania Samorządu Uczniowskiego jest prawo uczniów do aktywności w szkole i w środowisku lokalnym. Prawo to mają wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni tworzą samorząd.

Spotkania przedstawicieli Samorządów Uczniowskich służą wymianie doświadczeń, integracji i promocji szkół w środowisku lokalnym. W tym roku szkolnym młodzież uczestniczyła w warsztatach na temat „Free to speak, save to learn” „Kształtowanie bezpiecznego, demokratycznego środowiska szkolnego. Nowa kampania edukacyjna Rady Europy”. Zajęcia poprowadziła konsultant Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży Pani Marzena Rafalska. 

W dwunastej edycji Sejmiku Samorządów Uczniowskich  uczestniczyli przedstawiciele łomżyńskich szkół podstawowych – miejskich SP 1, 2, 5, 7, 9, 10 oraz szkoły katolickiej. Po raz drugi do udziału w Sejmiku zaproszono młodzież z polskich szkół na Litwie. Przyjechali reprezentanci gimnazjów w Mejszagole, Podbrzeziu, Rudominie, Niemenczynie, Mickunach, Solecznikach, Jaszunach, Białej Wace i Ejszyszkach. Udział młodzieży z polskich szkół na Litwie możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, ODN Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży.
- Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację XII Sejmiku Samorządów Uczniowskich. Przede wszystkim dziękujemy przedstawicielom Samorządów Uczniowskich polskich szkół na Litwie, szkół łomżyńskich i ich opiekunom za zapał, kreatywność i cenne uwagi na temat samorządności w szkole – podaje Joanna Marek.

Odbywający się w SP 1 w Łomży Sejmik Samorządów Uczniowskich został objęty Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży. Tegoroczne obrady uświetnili swoją obecnością znakomici goście: pani Bernadeta Krynicka – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pani Izabela Sidor – wizytator Delegatury w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku, pani Hanka Gałązka – prezes Łomżyńskiego Oddziału  Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, pani Maria Magdalena Ferenc – wicedyrektor CEN w Łomży, pani Magdalena Wdziękońska – przewodnicząca Rady Rodziców – SP 1, oraz pan Sebastian Jaworowski - wiceprzewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę