Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wokalne talenty z Łomży

Emilia Sobocińska zwyciężyła w dwóch kategoriach XXVI Giełdy Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Utalentowana 15-letnia podopieczna Anny Kaptór okazała się najlepsza w kategorii klas VII/VIII i gimnazjalnych, najlepiej śpiewała też po angielsku. – Myślałam, że nie uda mi się jeszcze odnieść sukcesu w tej edycji, ale jednak się udało, a w dodatku są to aż dwie nagrody! – mówi Emilia Sobocińska. Zaśpiewała też, obok Wiktorii Perzanowskiej, zwyciężczyni kategorii szkół średnich, przed recitalem przewodniczącej jury Katarzyny Garłukiewicz, a nagrody i wyróżnienia zdobyło łącznie aż 27. młodych wokalistów – od pierwszaków do maturzystów.

Organizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej- Scena Młodych Wokalistów im. Marka Żemka ma za zadanie promować młode talenty i zapewniać im jak najlepszą opiekę, stąd udział nie tylko młodych wokalistów już z pewnym doświadczeniem czy nawet sukcesami na koncie, ale też i kilkuletnich debiutantów. Najmłodszych oceniało w piątek jury w składzie: Katarzyna Garłukiewicz, Joanna Zawłocka i Sławomir Śledziewski, które spośród 39. uczestników doceniło aż 16 osób. W kategorii klas I-III zwyciężyła Olga Szlesińska (rok temu trzecia), wyprzedzając Maję Jarmułowicz i Dominikę Pogroszewską, zaś wyróżnienia zdobyli: Aleksander Szymański, Zuzanna Skopek, Anna Dziewa i Aniela Narolewska. Wśród uczniów klas IV-VI najlepszy okazał się Dawid Sokołowski, druga była Natalia Puławska, trzeci Błażej Rafałowski i Wiktoria Mańko. Nagrodę specjalną otrzymała Maja Krzyna, a wyróżnienia Patrycja Chyl, Marcel i Dominik Pawłowski oraz Gabriela Zubrzycka.

W sobotę rywalizowali starsi wokaliści: siódmoklasiści, ósmoklasiści, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. Kategorię anglojęzyczną wygrała Emilia Sobocińska (Korzenny Kolektyw, w roku ubiegłym wyróżniona), śpiewająca przebój Jessie J. „Mamma Knows Best”. Druga była Ewelina Targońska, a kolejny Mateusz Niksa (ROK), a nagrodami w tej kategorii były kursy językowe: półroczny, trzymiesięczny i miesięczny. W średniej kategorii wiekowej również triumfowała Emilia Sobocińska, tym razem dzięki nienagannemu wykonaniu „W dobrą stronę” Dawida Podsiadło. Kolejne miejsca zajęły Iza Modzelewska (ROK) i Wiktoria Rutkowska, wyróżnienie specjalne zdobył, śpiewający od niedawna, Kacper Żmuda (ROK), zaś wyróżnienia Damian Śliwiński (ROK), Weronika Łada oraz Ula Sulkowska (MDK-DŚT).

– Dziękuję bardzo Korzennemu Kolektywowi i pani Ani Kaptór, u której śpiewam już gdzieś od półtora roku – mówi Emilia Sobocińska. – Lubię śpiewać, ale zdecydowanie czuję się lepiej w piosenkach anglojęzycznych, dlatego ten kurs językowy na pewno mi się przyda.

Niejako już tradycyjnie jury w składzie: Katarzyna Garłukiewicz, Urszula Kisiel-Pańko i Mirosław Dziewa najmniej pracy miało w kategorii szkół średnich, bo zaśpiewało w niej zaledwie pięcioro uczestników i wszystkich nagrodzono: bezapelacyjnie triumfowała Wiktoria Perzanowska (ROK), wykonująca „Testosteron” Kayah, najlepsza również w roku ubiegłym, chociaż wtedy jury nie przyznało I nagrody. Druga była Laura Narolewska (ROK), trzeci Franek Przybylski (MDK-DŚT), wyróżniono zaś Ewelinę Targońską i Alicję Kopczewską (ROK).

– Wiktoria i Emilka, czyli zwyciężczynie w tych starszych kategoriach, bardzo mnie zachwyciły – podsumowuje szefowa jury Katarzyna Garłukiewicz. – Jestem też jednak pod wielkim wrażeniem innych wykonawców i ogólnie całości tego konkursu, bo dzieci i młodzież mieli coś fajnego do przekazania, stąd wielki szacunek dla nauczycieli, ludzi prowadzących te zdolne dzieciaki!

– Jeśli chodzi o poziom konkursu było naprawdę fajnie – ocenia dyrektor ROK Jarosław Cholewicki. – Było sporo wykonawców, szczególnie w kategoriach najmłodszych, co bardzo cieszy. Dojeżdżają też osoby z małych miejscowości, w których dostęp do kultury jest troszkę trudniejszy, ale jeśli dzieci chcą śpiewać, a rodzice i nauczyciele im w tym pomogą, to będziemy mieli z nich w przyszłości pociechę. Bardzo dziękuję też współorganizatorowi Fundacji Sztuk i Dialogu i Kasi Modzelewskiej, Starostwu Powiatowemu w Łomży oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku. Znakomite nagrody funduje nam też od dwóch lat szkoła językowa Linguo, a dzięki poziomowi i nagrodom impreza z roku na rok nam się rozwija.

 

Wojciech Chamryk

Fot. ROK Łomża

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę