Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Rady na „lżejszy tornister i zdrowszy kręgosłup”

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, tornister nie może być cięższy niż 15 proc. masy ciała dziecka. To oznacza, że dziecko ważące 40 kg nie powinno dźwigać do szkoły więcej niż 6 kg. Z ostatnich krajowych ważeń uczniowskich tornistrów wyszło, że rekordzista z II klasy podstawówki miał w plecaku aż 11 kg. Sanepid ma na to... rady. Dokładnie 6 rad, które rozplakatowano w łomżyńskich podstawówkach.

Plakaty „lżejszy tornister to zdrowszy kręgosłup” do szkół przesłała Wojewódzka Stacja Saniatrano-Epidemiologiczna w Białymstoku. Oto sześć iście bezcennych rad. 
1. Codziennie sprawdzaj zawartość, nie zabieraj niepotrzebnych rzeczy
2. Równomiernie rozkładaj książki i zeszyty, wykorzystaj boczne kieszenie i przegrody
3. Ciężkie przedmioty układaj na dnie, lżejsze wyżej
4. Drugie śniadanie pakuj do lekkich pojemników lub torebek
5. Nie noś dużych butelek z napojami
6. Buty na zmianę lub na w-f wkładaj do oddzielnego worka i noś w ręku

Rodzice wpatrujący się wczoraj w plakat w jednej z łomżyńskich podstawówek zachodzili w głowę, o ile może spaść waga uczniowskich tornistrów, po zastosowaniu się do tych wszystkich porad specjalistów. Zwłaszcza te nr 2, 3 i 6 muszą mieć jakieś drugie dno...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę