Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Ciągle muszą czyścić nowe rury w kuchni „Jedynki”

Główne zdjęcie
Nowa kuchnia w SP nr 1 w Łomży od trzech tygodni czeka na... czystą wodę

Pobrana tydzień temu do zbadania druga próbka wody z instalacji wodociągowej w nowo otwartej po remoncie kuchni i stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży ciągle nie nadaje się do użytku w celach spożywczych. - Nie umiem technologicznie powiedzieć, co to za preparaty i metody, lecz właściciel firmy wykonawczej zapewnił mnie, że jego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby wyczyścić od środka nowe rury w pionie żywnościowym, więc jesteśmy o jeden krok do przodu – informuje dyrektor SP 1 Krystyna Kamińska. Obiady dla uczniów dalej gotuje Bursa Szkolna nr 1.

Nowoczesny tzw. pion żywnościowy, otwarty z udziałem najwyższych władz Łomży i oświaty w mieście 26. października, wzbudza podziw. Wszystko jasne, czyste, gładkie, lśniące, stalowe – jak w laboratorium 1 milion 200 tys. zł gdzie kucharki mogą ugotować obiad nawet dla każdego z ok. 350 uczniów „Jedynki”. - Wykonawca modernizacji odpowiada również za przygotowanie instalacji wodociągowej, aby można było z niej korzystać bezpiecznie dla zdrowia – objaśnia dyrektor SP nr 1, chwaląc dobrą współpracę z przedstawicielami łomżyńskiej firmy, na bieżąco pilnującymi spraw z doczyszczeniem wnętrza nowych rur do norm użyteczności w gastronomii i żywieniu zbiorowym.

Dyrektor Kamińska przywołuje opinię pani kontroler z sanepidu, że „przy nowych instalacjach taki stan wody w rurach to nic nowego, ani dziwnego”. Jeżeli preparaty i metody wykonawcy okażą się skuteczne, to instalację wodociągową w „Jedynce” czeka jeszcze kilkugodzinne płukanie. Dopiero po intensywnym i długim przepuszczeniu wody zostanie pobrana z kranu trzecia próbka z rur pionu żywnościowego SP nr 1. W laboratorium będzie zbadana, ze względu na właściwości fizyko-chemiczne i biologiczne. Dyrekcja ma nadzieję, że cała operacja powiedzie się do końca tygodnia...

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę