Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Patriotyczne śpiewanie pod patronatem Prezydenta RP

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu już po raz szósty organizuje Szkoła Podstawowa w Drozdowie. Tegoroczny konkurs przypadający na rocznicę 100 -lecia odzyskania niepodległości otrzymał Patronat Narodowy prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu to przedsięwzięcie zaproponowane przed sześcioma laty. Impreza przygotowywana jest we współpracy z Wójtem Gminy Piątnica, Szkołą Muzyczną I stopnia w Zambrowie,  parafią rzymsko-katolicką pw. Św. Jakuba Apostoła w Drozdowie i Muzeum Przyrody w Drozdowie. Ma on rangę konkursu powiatowego i objęty jest patronatem Starosty Powiatu Łomżyńskiego. Występują w nim dzieci i młodzież ze szkół podstawowych powiatu łomżyńskiego i Łomży. Uczestnicy podzieleni są na dzieci z klas I – III oraz IV – VIII w kategorii solistów i zespołów. 
Celem i inspiracją do organizacji tej imprezy jest przede wszystkim popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych  wśród dzieci i młodzieży, pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach historycznych, które miały wpływ na losy ojczyzny oraz radosne obchody Święta Niepodległości. Istotnym aspektem tego projektu jest też postać Witolda Lutosławskiego pochodzącego z Drozdowa wielkiego muzyka, kompozytora i patrioty. 
W konkursie dzieci i młodzież wykonywały utwory o tematyce patriotycznej pochodzące z różnych epok. Prezentowane były piosenki z czasów zaborów, z okresu tworzenia się niepodległego państwa, II wojny światowej czy współczesne kompozycje patriotyczne. 
Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w najbliższy czwartek w  Szkole Podstawowej w Drozdowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę